Strony

wtorek, 14 czerwca 2022

Top koreańskich dram, które widziałam w 2021

W końcu miałam chwilę wolnego czasu i zabrałam się do opisania top 3-ech najlepszych dram z Korei Południowej, które miałam okazję zobaczyć w ubiegłym roku. W końcu nie liczy się ilość, a jakość. Za to poszerzyłam zakres znajomości thrillerów, horrorów i dramatów z Korei, Japonii i Chin. Wiecie jakie można znaleźć tam perełki?
Squid Game

Setki spłukanych graczy przyjmują dziwne zaproszenie do udziału w grach dla dzieci. Nagroda jest kusząca, ale stawka — przerażająco wysoka.

Serialu, którego nie muszę nikomu przedstawiać. Za sprawą platformy Netflix dotarł do widzów na całym świecie. Pobił rekordy oglądalności, a wizytówki z słynnym logo można było znaleźć nawet w autobusach kursujących w małych wiadomości. Ale wracając do serialu. Motyw gier wykorzystany w serialu może i nie był odkrywczy ale i tak sprawił mi radość. Ekscytujący nieco groteskowy z przewidywalnym zakończeniem. Dobry tytuł do badania ludzkiego zachowania i tego jak życiowa sytuacja może wpłynąć nastawienie do innych i samego siebie.
Awaken/Day and Night

Tajemnicze sprawy mają miejsce w mieście. Te tajemnicze przypadki mają związek ze sprawami, które miały miejsce 26 lat temu. Do Jung-Woo i Kong Hye-Won próbują odkryć tajemnicę spraw sprzed 26 lat i spraw współczesnych.

Tym razem tytuł, który jest remrake chińskiego serialu Day and Night z 2017 roku. Od razu zaznaczę, że nie widziałam oryginału ale gdyby ktoś z Was chciałby je porównać to obie wersje z angielskimi napisami bez problemu można znaleźć w internecie. Awaken to w głównej mierze policyjny thriller z niewielkimi elementami fantasy. Brak romansu, liczne plot twisty i dobra gra aktorska to główne atuty tej pozycji.  Ciekawie rozpisany wątek eksperymentów medycznych na sierotach. Ten wątek dodaje realizmu całej historii.
CHIP-IN/United Effort to Accomplish One Thing

Słynny malarz Yoo In-ho (Nam Moon-chul) zostaje zdiagnozowany jako nieuleczalnie chory. W swoje 58. urodziny planuje podzielić się swoją ostatnią wolą i świadectwem. Jego dziedzictwo i ogromne bogactwo powoli wyciągają chciwość jego rodziny, wywołując między nimi zaciekłą mentalną bitwę. Wokół niego jest zbyt wielu ludzi, którzy pragną tylko jego spuścizny i bogactwa, w tym jego była żona Ji Sul-young (Kim Jung-young), która musi się nim opiekować, Kim Ji-hye (Oh Na-ra) , była kochanka i matka jego jedynego dziecka i córki, Bit-na (Kim Hye-jun) i jego przyrodniego brata Dok Ko-chul (Han Soo-Hyun).

CHIP-IN to krótka 8-odcinkowa drama o zepsuciu. Jak pieniądze zmieniają naturą ludzką. Odpowiada na pytanie czy od urodzenia jesteśmy chciwi a może zmienia się to z wiekiem. I do czego człowiek jest w stanie się posunąć aby zdobyć bogactwo. 

A jakie są Wasze ulubione  koreańskie dramy?

Poprzednie części podsumowania: top koreańskich dramtop chińskich dramtop animetop manhw cz.1top manhw cz.2Dla zainteresowanych części zamykające rok 2019r:  top koreańskich dram,  top chińskich dramtop japońskich dramtop animetop mang cz.1top mang cz.2top manhw cz.12018: top koreańskich dram cz.1top koreańskich dram część. 2,  top japońskich dram,top chińskich dramanime część 1 anime część 2top mang cz.1top mang cz.2top manhw cz.1.i top manhw cz 2części zamykające rok 2017: ogólne podsumowanie rokutop japońskich dramtop koreańskich dram cz.1top koreańskich dram cz.2top chińskich dramtop animetop mang cz.1top mang cz.2, top manhua cz.1 i top manhua cz.2. Więc jeżeli potrzebujecie więcej propozycji do obejrzenia to serdecznie zapraszam.

Ps. Wszystkie opisy dram jak i grafiki je obrazujące nie są moją własnością. Są to materiały promującą dany tytuł.
ClaudiaMorningstar

8 komentarzy :

 1. Nie znam żadnego, ale w najbliższym czasie na pewno obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie oglądam, ale wygląda to ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obejrzałam jedynie Squid Game. Mocna rzecz, bardzo mocna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Squid Game znam z różnych stron w Sieci, gdzie analizowano całość. Obejrzałem chyba do tej pory tylko jeden film z tego rejonu Azji. ,,Parasite". Całkiem inne kino, sama akcja naprawdę wciągająca.

  Akurat ta książka o dezinformacji miała posmak rozprawy naukowej. Nie mniej może to odstraszyć w jakiejś mierze.

  Czasem korzystam jeszcze z ksero w bibliotece. Nie mniej są wygodniejsze formy pracy z dokumentami.

  Pozdrawiam!
  https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę przyznać, że opisy dramy, bardzo fajnie mi się czytało. Zdecydowanie przemawia do mnie najbardziej ostatnia

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam serdecznie ♡
  Widziałam tylko squid game, przez przypadek :) Bardzo mi się spodobał ten serial, to była świetna drama :) Chętnie obejrzałabym pozostałe tytuły :) Świetny, inspirujący wpis!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 7. Super wpis, ułatwiający wybór:-)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka