Strony

poniedziałek, 6 lipca 2020

Top manhw, które przeczytałam w 2019r. część 1

Uwielbiam manhwy, czyli koreańskie komiksy za to, że są w kolorze. Mają także przepiękną kreskę i cudną historię. Zazwyczaj są to webtoonowe adaptacje light novel lub mini powieści.
Daughter of The Emperor

Ariadna Lereg Ilestri Pre Agrigent. A więc moje życie zaczyna się od tego absurdalnie długiego imienia, zarezerwowanego dla członków rodziny królewskiej i będącego w centrum uwagi? T to wszystko z powodu jednego niebezpiecznego człowieka: prawdziwie szalonego króla tyranów, bezwzględnego zdobywcy dziesięciu imperiów, koszmar wszystkich kontynentów? I jednocześnie mój ojciec? Czy będę w stanie przetrwać żyjąc z tym maniakiem? 

Wyobraźcie sobie, że umieracie i odradzacie jako córka bezwzględnego tyrana, który zabija bez mrugnięcia okiem. Jak  przeżyć i ponownie nie umrzeć tym razem z rąk własnego ojca? I co się stanie jeśli król zacznie się zmieniać?


Suddenly Became a Princess One Day

Kiedy otworzyłam oczy, stałam się księżniczką! Ale dlaczego spośród wszystkich bohaterów tej powieści romantycznej ta księżniczka ma przeznaczenie umrzeć z rąk własnego ojca- cesarza! Jeśli chcę żyć, mój tata cesarza nie może mnie zobaczyć. Czy Atanasia, która została schwytana przez cesarza, będzie w stanie przetrwać? „Ja… Co mam zrobić… ..?”

Kolejny motyw reinkarnacji. Tym razem główna bohaterka staje się postacią książki, którą czyta. Niestety tą nielubianą przez króla. Tą, którą własny ojciec skaże na śmierć. A gdyby tak zmienić przeznaczenie, zyskać aprobację ojca i stać się córeczką tatusia? A przy tym stać się bogata i znaleźć własne szczęście? Dlaczego nie? Plan jest niezły. 
I am child of this house

Spędziłam czas jak zwykle. Bezprawne dziecko, z wyjątkiem tego, że miałam wspomnienia z poprzedniego życia. Pewnego dnia moja prostytutka zabrała mnie do mojego ojca i sprzedała mu mnie za skrzynię złota.

Reinkarnacja po raz kolejny. W tym przypadku nie mamy do czynienia  okrutnym ojcem, który zabić swoje dziecko. W tej historii zarówno ojciec jak i brat oraz reszta służby bardzo kochają Estelle i starają się aby przeżyła wspaniałe życie bez trosk i zmartwienia. Cudowna jest scena, gdy ojciec mówi córce, że może robić co chce. Jeśli będzie miała takie życzenie to może  ogłosić ją całemu światu, że jest Castello "bawić się" w politykę bądź zostać z nim na zamku i niczym się nie przejmować. Duke wie, jakie niebezpieczeństwa jej grożą i robi wszystko aby przed nimi ją uchronić. 
Lady Baby

Calliope cierpiała z powodu prawa natury i wielu wypadków. Jej rodzina została zamordowana i trwająca wojna zakończyła jej życie, ale wróciła do czasów, gdy się urodziła ?! Gdy Calliope powoli rośnie, czy będzie w stanie dowiedzieć się, kto zabił jej rodzinę i zatrzymać ich na czas?

Wzruszająca historia o tak na prawdę miłości córki do rodziców i swoich dwóch starszych braci. Co dziecko może zrobić aby nie dopuścić do bezpodstawnego rozlewu krwi w swojej rodzinie? Calliope ze wszystkich sił sprawi, żeby jej rodzina ponownie nie zostanie zamordowana. Zemści się na tych, którzy do tego doprowadzili. Aby ponownie nie dopuścić do tragedii sięgnie po bogactwo i wiedzę, które jak wiemy jest władzą. Bo przecież już raz przeżyła swoje życie, więc wie dużo więcej od nieprzyjaciół.
Queen of the Scalpel
W pierwszym życiu była straszną królową, która przyniosła kłopoty swojemu krajowi, i w końcu jej własny mąż spalił ją na stosie. W drugim życiu stała się utalentowanym chirurgiem, odkupując siebie za swoją przeszłość, ratując ludzi. Ale z powodu katastrofy lotniczej utalentowany chirurg Song Zhi Hyun powraca do poprzedniego życia! Tym razem postanawia zmienić wszystko, zostając lekarzem.

Połączenie reinkarnacji i ponownych narodzin. Żal za grzechy i niewiedzę. Zapłata za nie. Odkupienie, które przyjdzie z czasem. I to wszystko przy przy pomocy swojej kochającej rodziny, przyjaciół i przyszłego męża. W końcu nawet król zmienił dla niej prawo, aby mogła spełniać swoje marzenia.
Resurrecting Queen
Chu Yu miała wieczną zdolność wskrzeszania z powodu magicznego jadeitu. Od chwili, gdy zdała sobie z tego sprawę, otoczenie w zakazanym pałacu zaczęło być niebezpieczne. To jej babcia dała jej jadeit, mówiąc, że nie może go puścić. Nie spodziewała się jednak, że jadeit może uratować ją przed śmiercią.

Kolejny isekai, chociaż tym razem w nieco innej formie. Chu Yu dzięki magicznemu wisiorowi wykonanemu  z jadeitu przenosi się w czasie. Dzięki temu może naprawiać swoje złe wybory, podejmować inne decyzje. I dorosnąć. Z młodej dziewczyny, która nie wie nic o życiu przeobraża się w młoda i mądrą kobietę. W końcu człowiek uczy się na błędach.
 Why Are You Doing This, Duke? 

„Mój słodki kanarku, moja wieczna miłość. Nie rób takiej smutnej twarzy. Kiedy mój mały ptak śpiewa smutno, czuję, że cały mój świat pada. Książę znany przez wielu jako "ponury żniwiarz" Rowan Peruka. On, osoba, która miała odrąbać mi głowę w zeszłym miesiącu, zdołała zostać moim mężem ?! Zabrał mnie ze sobą, nie jako drugą lub trzecią żonę, ale jako pierwszą? !!

Czytając tą manhwę niejednokrotnie wybuchnęłam śmiechem. Mężczyzna, który znany jest jako bezwzględny tyran i morderca dzięki magi zakochuje się w dziewczynie z nieprawego łoża, którą własny ojciec zostawił w zamku na pewną śmierć a sam uciekł zabierając resztę rodziny ze sobą. Okropna niesprawiedliwość. To smutne, ze mając władzę i pieniądze "Songbird" nie mści się na nich. Chociaż księżna jest lepszą osobą niż ja bo ja osobiści nie popuściłabym. Zemsta najlepiej smakuje na zimno. I jak Rowan Peruka może być zazdrosny o swoje alter ego? Przecież obydwoje są tym samym mężczyzną.
Survive as the Hero's Wife

Canaria jest zreinkarnowana jako dziewczyna popularnej powieści typu "light novel". Czy zdoła zmienić swoje przeznaczenie?

Kolejny i jednocześnie ostatni motyw reinkarnacji w dzisiejszym zestawieniu. Canaria odradza się jako postać w książce, którą czytała przed śmiercią. Dzięki swojej wiedzy, sprytowi i inteligencji stara się zmienić swoje nieszczęśliwe przeznaczenie zapisane w kartach historii. Dzięki temu odnajdzie miłość, przeżyje wiele wspaniałych przygód oraz stoczy walki o to, co jest dla niej najważniejsze.
Lady Beast

Jedynym celem w życiu Elise, księżniczki Królestwa Grandii, jest przetrwanie. Wyszła za mąż za księcia Jin Jo, szaleńca Landel. Spodziewała się zdobyć miłość, ale nawet nie zwracał na nią uwagi. Pewnego dnia zaczęła się klątwa. „To będzie naprawdę szalone z powodu księżyca” - powiedziała Jin Jo. „Mam też kłopoty z powodu„ tego ”, co się zdarza każdego ranka”. Klątwa zmieniła ciało mojego męża i moje! Czy możemy przełamać klątwę i wrócić?

Motyw zamianą ciałami nigdy nie był moim ulubionymi ale w tej manhwie autorowi udało się mnie zaciekawić i zgrabnie poprowadzić historię. Dzięki temu świeżo poślubiona para zdoła się lepiej poznać oraz nawzajem zrozumieć. 
The King's Concubine

Rupia i 499 innych szlachetnych dziewcząt zostają wezwane do świata demonów jako kandydatki na oblubienicę Maou. Jak poradzi sobie Rupia w tym nieznanym świecie? Czy w ich przywoływaniu jest coś więcej, niż na pierwszy rzut oka?

W dawnych czasach aranżowane małżeństwa były normą. W takim zachowaniu nie było nic nadzwyczajnego. Chociaż nie ukrywamy mieszany związek między śmiertelniczką a demonem do częstych nie należy. Nawet wtedy budził sensację. Chociaż ciekawie było czytać o różnicach kulturowych oraz społecznych w tej powieści graficznej. 

A jakie są Wasze ulubione manhwy ?

Ps. Wszystkie opisy manhw jak i grafiki je obrazujące nie są moją własnością. Są to materiały promującą daną manhwę. 
ClaudiaMorningstar


6 komentarzy :

 1. Sporo tego udało Ci się przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A już myślałam że literówka, bo pierwszy raz słyszę o tym gatunku 😀
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. nigdy nie czytałam czegoś takiego :D I nie wiem czy bym się w tym odnazła :D

  OdpowiedzUsuń
 4. I have not read any manwha yet but I want to start

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka