Strony

poniedziałek, 29 czerwca 2020

Top mang, które przeczytałam w 2019r. część 1

Manga to japoński komiks drukowany, który czyta się od prawej do lewej strony. W Japonii tytuły, które cieszyły się największą sprzedażą to "One Piece,""The Promised Neverland" oraz "Kingdom." 
Spy x Family

Wybitny szpieg o pseudonimie ,,Zmierzch” musi założyć rodzinę, by zinfiltrować pewną szkołę. Nie wie jednak, że adoptowana córka potrafi czytać w myślach, a świeżo poślubiona żona to płatna zabójczyni! Przed Wami trzymająca w napięciu komedia o wyjątkowej rodzinie z sekretami, na drodze której pojawią się rozmaite niebezpieczeństwa, takie jak na przykład egzaminy wstępne!

Pozycja w której mamy pełno zwrotów akcji, walki na śmierć i życie okraszoną dużą dawką humoru. Żona- zabójczyni, mąż- szpieg, a dotego dziecko czyta w myślach. Nie wspominając o szwagrze, który jest z policji i psie, który przewiduje przyszłość. Mieszanka wybuchowa. Dawno nie uśmiałam się tak czytając mangę.
My Housband is a Houswife

Nowożeńcy Ruiji i Haru walczą o siebie nawzajem, ale ich związek jest całkowicie odwrócony!Mąż, Ruiji, jest miłym, rodzinnym gospodarzem domu, a jego żona, Haru, jest pracowitym, elitarnym urzędnikiem bankowym.Czy chcesz rzucić okiem na ich pełne słodyczy życie?

Słodka manga, która przedstawia odwrócenie tradycyjnego podziału w małżeństwie. Bo co by się stało, gdyby małżonka poszła pracować w Banku, a mąż był strażnikiem ogniska domowego?
Yo ni mo Fujitsu na Piano Sonata

Kanna pracuje w biurze muzyki klasycznej. Nigdy o niczym się nie przejmowała, a jej relacje z mężczyznami nigdy nie układają się dobrze. Jednak w chwili, gdy słyszy pianistę Narisawę Gai, grającą Sonatę Rachmaninowa, po raz pierwszy doświadcza intensywnych uczuć. Pod wpływem tego, obejmuje Gai, gdy on gra na pianinie! Klasyczna miłość między menedżerem muzyki a genialnym pianistą zaczyna się teraz!

Tym razem pozycja dla nieco starszych czytelników ze względu na występującą tam nagość. Przyznam się szczerze, że rzadko sięgam po typowe romanse, ale ta pozycja bardzo mnie urzekła.  Ma bardzo ładną kreskę, postacie mają dobre proporcje, ładnie rozrysowaną mimikę. Detale mebli, budynków są bardzo ładne odwzorowane. Ładna historia miłosna z muzyką w tle.
Song of the Long March

Księżniczka Yongning zostaje zmuszona do ucieczki z zamku po śmierci swojej rodziny. Ponieważ jest młoda, jest w stanie uchodzić za chłopca i zyskuje sławę jako wielki strateg wojskowy. Podczas swojej podróży swoich wrogów czyni zaufanymi sojusznikami jednocześnie dążąc do ochrony dynastii Tang i dokładnej zemsty na nieprzyjaciołach.

Uwielbiam silne żeńskie postacie, takie, które mimo przeciwności prą do przodu. Ta manga ma wszystko czego oczekuję od tego od tego tytułu. Wspaniała historia osadzona w Starożytnych Chinach,  dobrze rozpisane główne postacie. I ta kreska. Normalnie jestem zachwycona.
I was Told to Relinquish My Fiancé to My Little Sister, and the Greatest Dragon Took a Liking to Me and Unbelievably Took Over the Kingdom

Tak jak cała uczciwa ciężka praca, którą włożyła od najmłodszych lat, miała przynieść owoce dzięki uzyskaniu pozycji narzeczonego dla księcia koronnego, tak samo rozmyślność jej młodszej siostry zmusiła do zerwania zaręczyn dla starszej szlachetnej córki księcia, Eliany. Ze złamanym sercem ogłosiła swoją kandydaturę na „Pannę Smoczą”, honorową ofiarę, ale po tym, jak rzuciła się na wrzącą magmę poniżej, kiedy się obudziła, upadła, pokryta śliną krater i ...?! "Zgodnie z tym zwyczajem i rzeczami, ożenię się z tobą!" Burzliwy związek mistrza i "sługi."

Przyznam się szczerze, że czasem sięgam po nieco dziecinne romanse z dodatkiem fantastycznych stworzeń takich jak smoki, a gdy akcja dzieje się w średniowiecznej Europie to jestem wniebowzięta. "I was Told... "jest właśnie tytuł, które zawiera te wszystkie elementy. Dobra pozycja dla tych, którzy oczekują rozwoju od bohaterów. Bo to w końcu Eliana przeobraża się niczym motyl z poczwary. Z młodej damy, która tak na prawdę pragnęła tylko prawdziwej rodzicielskiej miłości przeistacza się w mądrą żonę, a później królową. 


The Earl's Daughter Was Suddenly Employed as the Crown Prince's Fiance

Chociaż udała się do Królewskiej Stolicy, by uczyć się jako dama dworu, zanim zdała sobie z tego sprawę, że jako córka zubożałego hrabiego była postrzegana jedynie jako inna służąca. To było podczas jednej z jej zwykłych porannych porządków, kiedy przypadkiem książę koronny Izaak, o którym plotkowano z jakiegoś powodu, że unika kobiet stał się jej narzeczonym.

Dość nowa manga, której akcja dzieje się na dworze królewskim. I o dziwo jedna z nielicznych przypadków komiksów japońskich, która porusza kwestię molestowania seksualnego dzieci. Jeśli chcecie przeczytać pozycję o tej tematyce to z całą pewnością mogą Wam polecić Bitter Virgin, chociaż nie ukrywam, że pojęcie molestowania nie jest tam w tak cukierkowej wersji jak w "The Earl's Daugter".
I'm the Prince's Consort Candidate However, I Believe I Can Certainly Surpass It!

Biedna córka markiza Teresse, która dzień i noc stara się oszczędzać pieniądze, nagle została poinformowana, że będzie jedną z „kandydatek księcia małżonka”.

Boże jak ja lubię Teresse. Szlachcianka bez grosza przy duszy, która zachowuje się po prostu ludzko i zupełnie jak nie przystoi "damie" w tamtych czasach. Nie jest wyniosła, nie traktuje innych z góry i czasami zapomina o manierach. 
Exorcist and Demon-chan

Kiedy w świętą noc padał śnieg, demon o wyglądzie młodej dziewczyny udał się do wioski i obserwował ciepłych ludzi w ich domach. Demon był zaskoczony, gdy egzorcysta przemówił do niej pomimo nienawiści między tymi dwoma gatunkami. 

Kolejna przeurocza manga. Kreska po prostu jest słodka. Bardzo ładnie narysowani ludzie (no i demony) Genialne charaktery postaci. Chwytająca za serię historia przyjaźni między dwoma bardzo różnymi światami.
The Duke of Death and His Black Maid

W dużej rezydencji mieszka chłopiec, arystokrata, który został przeklęty przez wiedźmę. Klątwa ta sprawia, że wszystko czego dotknie dziecko umrze.Wraz z nim jest jego pokojówka Alice, która oprócz służenia, lubi się z nim drażnić. Chłopiec, który jest nią zainteresowany cierpi, że nie może jej dotknąć.

Ten tytuł jest doskonały dla starszych czytelników ze względu na występującą w mandze nagość. Naprawdę  ładna historia o miłości pomimo barier społecznych. Pozycja porusza także inne problemy: jak kogoś kochać, gdy każdy Twój dotyk zabija. I jak nauczyć się z tym żyć jeśli klątwy nie  da się złamać.   
TheSeamstress Girl

Pozostając ze wspomnieniami z poprzedniego życia, Ewey urodziła się w rzemieślniczej rodzinie Nylle, jednak po ustaleniu, że nie jest w stanie wykonać „Boskiego haftu ochronnego”, została wyrzucona z niej i spędziła swoje dni żyąc w piekle. Przez przypadek szlachetna szlachcianka Roden Kalosthylla odebrała ją jako krawcowa. Wdzięczna Rodenowi użyła „Boskiego haftu ochronnego”, którego nigdy nie pokazała swojej rodzinie, i sprawiła, że ​​saszetka stała się prezentem. Dzięki sile „duchów”, z którymi zawsze się kontaktowała, saszetka, którą ukończyła, stała się przedmiotem na poziomie narodowego skarbu, a życie Ewey przybiera jeszcze jeden pozytywny obrót.

Isekai to kolejny gatunek, który wprost uwielbiam. Motyw innego światu zawsze mi się podobał. Tak samo jak reinkarnacji wraz z wspomnieniami z poprzedniego życia. Czy w tym popełnilibyśmy takie same błędy? A może nasze wybory były zupełnie inne? Manga z przecudną kreską. Postacie narysowane są słodko, zwłaszcza duszki, są takie "kawaii".

A jakie są Wasze ulubione mangi?

Poprzecznie części podsumowania z 2019r:  top koreańskich dram,  top chińskich dramtop japońskich dram, top anime. Dla zainteresowanych części zamykające rok 2018: top koreańskich dram cz.1top koreańskich dram część. 2,  top japońskich dram,top chińskich dramanime część 1 anime część 2top mang cz.1top mang cz.2top manhw cz.1.i top manhw cz 2.Oraz części zamykające rok 2017: ogólne podsumowanie rokutop japońskich dramtop koreańskich dram cz.1top koreańskich dram cz.2top chińskich dramtop animetop mang cz.1top mang cz.2 i oczywiście top manhua cz.1 i top manhua cz.2. Więc jeżeli potrzebujecie więcej propozycji do obejrzenia to serdecznie zapraszam.

Ps. Wszystkie opisy mang jak i grafiki je obrazujące nie są moją własnością. Są to materiały promującą daną mangę. 
ClaudiaMorningstar

13 komentarzy :

 1. Skąd Ty masz czas aby tyle ich przeczytać nie wiem ale dzięki tobie poznaje sporo ciekawych mango które mam nadzieję kiedyś przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam się na mangach. Czasami zastanawiam się, czy by się nie skusić. Może skorzystam z Twoich poleceń. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie miałam styczności z magnami i raczej się nie zabiorę za nie w najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mojej kumpeli te mangi na pewno bardzo by się spodobały :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze chciałam jakąś przeczytać, kiedyś coś przeleciało przez moje palce, ale niewiele pamiętam.

  OdpowiedzUsuń
 6. kiedyś czytałam kilka mang ale teraz już nie mam dostępu do nich

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jestem fanką komiksów, ale szalenie podobają mi się mangi jako rysunki. Te są piękne choć biało czarne.

  Pozdrawiam Cię serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam jeszcze żadnych mang, może kiedyś się skuszę 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie miałam okazji czytać jeszcze mangi, ale tak ładnie o nich piszesz. Historia miłosna z muzyką w tle... - mam wrażenie, że mogłoby mi się to spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy się z nimi nie spotkałam. Ale przeczytałabym z czystej ciekawości :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam mangowe rysunki. :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka