Strony

sobota, 28 września 2019

Top manhw, które przeczytałam w 2018r. cz.2

Dzisiejsza dycha będzie ostatnim postem z serii podsumowujący rok ubiegły. Kolejnych zestawień oczekujcie dopiero w przyszłym roku.
From Concubine to Master

Jestem wybitnym pracownikiem umysłowym o nazwisku Zhao Tianqi. Zostałam otruty po cofnięciu się w czasie. Musiałam nawet zostać konkubiną dziwnego człowieka. Niestety, zapomnij o tym mój drogi mężu. Kiedy będę miała okazję, postaram się pokazać, jak jestem mądrą. Oprócz doskonałości w pracy mogę również poradzić sobie z problemami haremu. Jeśli dobrze zagram karty, mogę zamienić się z konkubiny w "panią". Jej celem jest oczywiście rozwód i stanie się ponownie singielką.

Uwielbiam motyw reinkarnacji. Wspaniała słodka i delikatna  kreska. Cudowne zestawienie kolorów. Przyjemny niezamierzony romans.
The Peerless Alchemist

Jest najwspanialszą i ostatnią osobą kultywującą w dwudziestym czwartym wieku, jednak z powodu pewnego nieszczęśliwego wypadku przeszła do innego świata, do innego ciała, które prześladuje jej rodzina oraz szyderczy narzeczony nadużywającego władzy. Pukanie do drzwi śmierci! Ci, którzy podążają za nią, będą prosperować, a ci, którzy się sprzeciwiają, umrą! Spójrz, jak płaci tym, którzy próbują przeszkodzić jej.

Kolejny motyw reinkarnacji z elementami nadprzyrodzonymi. Postać Feng Yan jest wykreowana doskonale. Uwielbiam jej poczucie humoru, jej teksty, jej humor. Postać wykreowana jest fenomenalnie. Doskonała kreska. Bardzo wciągająca historia.
The Ghostly Doctor

Ona, lider ukrytej sekty, specjalizuje się w truciznach i zabójstwach. Geniusz i dziwak w oczach innych. Po śmierci z powodu wypadku odrodziła się w ciele oszpeconej kobiety. Zmieniając swoją tożsamość i nie mogąc wrócić do swojej rodziny, porzuciła ich, ale czy nie zemści się na tych, którzy wyrządzili jej krzywdę, czy będzie godna tytułu „Widmowy Doktor”? Gdy zbierają się chmury, bohaterowie walczą, aby być najsilniejszymi! Jak zdobędzie świat w czerwonej szacie i walcząc wśród silnych bohaterów ?!

Kolejna bardzo dobra manga z gatunku reinkarnacji.  Ładna, spójna historia. Bardzo ładna kreska.
The Queen

Jaką cenę trzeba zapłacić, aby osiągnąć moc absolutną? Czy jest to być może źle zrozumiane i odrzucone przez innych, oznaczonych jako czarownica lub zabicie ukochanej? Orphan Ling of Zu ma zdolność przewidywania przyszłości, uczy się przetrwać intrygi pałacowe i zostaje królową Ling.

Jedna z najlepszych chińskich komiksów jakie czytałam. Postać księżniczki, cesarza i "Króla Śniegu" wykreowane są znakomicie. Kreska, jak i oddanie kolorów jedne z lepszych. I ta intryga, gdzie nie nic nie jest oczywiste. 
Magnicifent Princess

Żołnierz specjalnego oddziału przeniósł się w czasie i stał się jedną z czterech wspaniałych piękności w starożytnych Chinach, Yuhuan Yang! W przeciwieństwie do tego, o czym wspomniała historia, jej mąż, cesarz dynastii Tang, jest bezsilnym człowiekiem. Aby dowiedzieć się prawdy, a także zemścić się na jej ciotce, uwiodła cesarza i rozwija się zabawna i romantyczna historii.

Przyjemna historia z gatunku romansu, gdzie kobieta żołnierz musi odnaleźć się w innych czasach i w innej roli. Zgrabnie opowiedziana historia bez zbędnych intryg, dramatów czy fabularnych nieścisłości.
Outrageous Princess

Jest najbardziej szanowaną córką księcia Rong, ale jest tak nieśmiała i słaba, że każdy może ją upokorzyć. Ale silna dusza zabójczyni z czasów współczesnych przejmuje kontrolę nad swoim poprzednim ciałem i wszystko zaczyna się zmienia. Zemściła się na tych, którzy znęcali się nad nią nie tylko dlatego, że jest wystarczająco potężna, ale także, że ma najbogatszego mężczyznę za jej plecami…

Doskonała historia o zemście z reinkarnacją w tle. Bardzo wciągająca historia mimo że kreska nie jest zachwycająca.
Princess’s Happily-ever-after Marriage

Współczesny zabójca podróżował w czasie i odrodził się w księżnice której mąż jest potężnym geniuszem w kraju. Czy będzie posłuszna i uległa mężowi i przyjazna jego konkubinom? Nie ma mowy! jeśli odważysz się rzucić wyzwanie, po prostu spróbuj!

Reinkarnacja + zemsta+ fantasy. Czego chcieć więcej? Książe tsundere jest bardzo dobrze rozpisany, a relację między księżniczką a jej nianią uwielbiam. 
Holy Chef, Crazy Empress

Największy zabójca XXI wieku przekroczył czas i przestrzeń w Zimnym Pałacu jako bezużyteczną cesarzową. Żeby dobrze żyć w haremie, musisz być dobrą w Kuchni Królewskiej i świetną w łóżku Cesarza, który jest super przystojnym i złowrogim mężem. Podbij tego eleganckiego mężczyznę garnkiem i łyżką, zdominuj harem i wyrusz na szczyt życia!

Jeden z tych tytułów o reinkarnacji, których nie można brak na poważnie. To doskonała komedia z miłosną historią w roli głównej.
The Genius Poisonous Consort Yun Xi

Łatwo zastraszona była bezużyteczną, brzydką kobietą bez talentu medycznego. On wspierany przez miliony, był najbardziej szanowanym księciem Tianninga, mającym moc poruszania się pod niebem. W dniu ślubu sedan ślubny został przeniesiony do frontowych drzwi, ale bramy księcia Qin były zamknięte. Powiedzieli jej: „Wracaj jutro.” Samotnie szła krok po kroku pełna dumy do drzwi księcia. Nieliczni mogli sobie wyobrazić, że ta nieatrakcyjna, dobra na nic nie był tylko piękna, ale także była genialną lekarką od trucizn!

Ostatni motyw reinkarnacji, gdzie akcja rozgrywa się w antycznych Chinach. Dobra historia, ładnie rozpisane postacie. Kreska nie jest rewelacyjna, ale nie jest też najgorsza. 
Coddled Princess's second life

Sonia Syland, jedyną księżniczką Imperium Syland, która zachorowała i zmarła w młodości. Współczująca Bogini sprawiła, że odrodziła się 10 lat temu i ponownie przeżyła swoje życie. W swoim drugim życiu odkryła, że za jej bolesną śmiercią kryje się wielki spisek. Umiłowany ojciec i bracia. Czy to oni jej zrobili? W tym nowym życiu Sonia postanowiła żyć ...

Ostatni komiks w zestawieniu, który także zawiera motyw powtórnego życia. Jak mogliście zauważyć bardzo polubiłam ten motyw. Tym razem akcja dzieje się na dworze królewskim w europejskim stylu. Polubiłam bohaterkę, kreskę i historię, więc jeśli lubicie tego typu motyw to z całego serca Wam polecam.

A jakie są Wasze ulubione koreańskie i chińskie komiksy?

Dla zainteresowanych części zamykające rok 2018: top koreańskich dram cz.1top koreańskich dram część. 2,  top japońskich dram,top chińskich dramanime część 1 anime część 2top mang cz.1top mang cz.2, top manhw cz.1.oraz części zamykające rok 2017: ogólne podsumowanie rokutop japońskich dramtop koreańskich dram cz.1top koreańskich dram cz.2top chińskich dramtop animetop mang cz.1top mang cz.2 i oczywiście top manhua cz.1 i top manhua cz.2. Więc jeżeli potrzebujecie więcej propozycji do obejrzenia to serdecznie zapraszam.

Ps. Wszystkie opisy koreańskich i chińskich komiksów jak i grafiki je obrazujące nie są moją własnością. Są to materiały promującą daną mangę. 

ClaudiaMorningstar

7 komentarzy :

 1. Dużo czytasz a przez te posty sama mam ochotę sięgnąć po kilka z tych manhw ale kiedy znajdę na nie czas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Do tej pory nie miałam do czynienia z motywem reinkarnacji ani w mandze ani w anime. Może być ciekawie :D chociaż chyba najbardziej z podanych kusi mnie The Peerless Alchemist ze względu na nadprzyrodzone zjawiska no i humor :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Reinkarnacja to dość ciekawy temat- w wolnej chwili przeczytam te komiksy 😀
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy motyw, a kreska przykuwa oko. Nieczęsto się z czymś takim spotykam, przyznaję. Nie pogardzę większą ilością propozycji. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hi Selina  i am Montoya Jazhel from the philiphines ,i was in a big problem in my marital life so i read your testimony on how Dr Ikhide help you get your husband back and i said i will give it a try and i contacted the Dr Ikhide to help me and he promised to help me get my problem solved. now am so happy with my life because all my problems are over. Thanks to the great Dr Ikhide for the help and Thanks to you Selina.

  You can reach him with this email:- dr.ikhide@gmail.com and i promise he will not disappoint you.  I AM SO HAPPY…… remember here is his email:- dr.ikhide@gmail.com  Kumusta Selina  ako si Montoya Jazhel mula sa pilipinas, ako ay nasa malaking problema sa aking buhay sa pag-aasawa kaya nabasa ko ang iyong patotoo sa kung paano tulungan si Dr Ikhide na maibalik ang iyong asawa at sinabi kong susubukan ko ito at makipag-ugnay sa Dr Ikhide upang matulungan ako at nangako siyang tulungan ako na malulutas ang aking problema. ngayon masaya ako sa aking buhay dahil ang lahat ng aking mga problema ay tapos na. Salamat sa mahusay na Dr Ikhide para sa tulong at Salamat sa iyo Selina.

  Maabot mo siya sa email na ito: - dr.ikhide@gmail.com at ipinapangako ko na hindi ka niya bibiguin.  AKO KAYA NAKAKITA …… tandaan dito ay ang kanyang email: - dr.ikhide@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka