Strony

sobota, 18 lipca 2020

Top manhw, które przeczytałam w 2019r. część 2

Dzisiaj kolejna część manhw, które polecam do poczytania w wolnym czasie. Jest to ostatni post zamykający cykl. Kolejnych edycji spodziewajcie się w przyszłym roku. A teraz zapraszam do przeczytania gwiazdy wieczoru.
The Monster Duchess and The Contract Princess

Życie Leslie jako najmłodszej córki szlacheckiej rodziny Sperado zawsze służyło dobru jej siostry Eli, która jest zaręczona z księciem królestwa. Po nieudanej próbie wydobycia czarnej magii z Leslie, poświęcając ją, by przekazać ją Eli, Leslie puka do drzwi  księżnej Salvatore i błaga księżną, by ją adoptowała.

The Monster Duchess jest jedną z najlepszych historii, którą przeczytałam w życiu.  Ta manhwa jest idealna. Ma wspaniałą kreskę. Postacie są bardzo dobrze napisane. Nie wiem czy bardziej kocham duet Lesli- Księżna czy Książe-Księżna. W tej pozycji znajdziemy wszystko. Dramat? Jest !Komedia? Jest! A to wszystko oprószone niewielką ilością romansu pomiędzy najmłodszymi bohaterami tej wspaniałej historii. 
Lucia

Lucia, szesnasta księżniczka królestwa, widziała swoją przyszłość poprzez dziwny sen. Ale to był żywy koszmar okropnego małżeństwa, które nadal ją prześladuje. Aby zmienić swój straszny los, proponuje małżeństwo kontraktowe z księciem Hugo Taranem, znanym kobieciarzem. Czy ta konfiguracja może oderwać Lucię od jej losu? A może jej wybór poprowadzi ścieżkę, której nawet ona nie potrafiła przewidzieć ?!

Tym razem pozycja dla starszych czytelników, ponieważ w tym komiksie występuje tzw. nagość nakryta no i nie ukrywajmy rysunki są dość sugestywne. Ale cała historia jest niesamowita. Postacie są bardzo dobrze rozpisane. Osobowości głównych postaci nie da się nie lubić. Tworzą wspaniały duet. I ta kreska, rysunki i detale. Dajcie nagrodę artyście, bo wykonał kawał porządnej roboty.  
Iris: The Lady and Her Smartphone

Zdradzona i zamordowana przez własnego męża i rodzinę, życie Iris błyska jej przed oczami - łącznie z jej poprzednim w czasach współczesnych! Dzięki tej nowej wiedzy wraca w przeszłość, zanim wyszła za mąż. Zdeterminowana, by się zemścić, Iris szuka pomocy u najbardziej kwalifikowanego kawalera w imperium, księcia Valenciagi. Jego nieoczekiwana propozycja dla niej: „wyjdź za mnie” jest najmniej szokująca. Dlaczego ją wybrał i czy ten układ może pomóc jej w dążeniu do zemsty?

I cóż, wracamy do motywu reinkarnacji i zemsty, czyli duet który najbardziej lubię. Myślę, że postąpiłabym tak samo jak ona. Zemściłabym się za wszystkie krzywdy, które doświadczyłam. No cóż wyznaję zasadę "oko za oko, ząb za ząb," więc myślę, że wrogowie nie mieliby ze mną łatwo.
Beatrice

Gdy Królestwo Elpasy upadło przed ostrzem największego bohatera Imperium, księżniczka Beatrice, aby przetrwać, przyjęła postać niewolnicy „Chloe”. Ale potem zwróciła uwagę tego samego bohatera.

I znów reinkarnacja.  Tym razem mamy tutaj więcej walk politycznych niż zemsty w samym sobie. I chociaż Chloe nie dąży do zemsty na tych co ją skrzywdzili to postać bardzo mi się podoba. Jest bardzo inteligentna. No i cóż piękna, autor bardzo ładnie ją narysował. Bohatera imperium też, jest bardzo przystojny.
My Lord, the Wolf Queen

Kang Jun, książę małego narodu na wschodzie, został wzięty jako zakładnik po tym, jak jego kraj został pokonany przez zachód. Tam spotyka Rosaline, królową posiadającą wielką władzę i absolutną suwerenność nad krajem. Jako łup wojenny Rosaline wzięła go do siebie i teraz mieszka z nim w swoim zamku.

Silne postacie kobiecie to coś co uwielbiam. Dama, która potrafi o siebie zadbać, nie jest mimozą a w razie niebezpieczeństwa stara się walczyć to moje klimaty. Rosalina to silna cesarzowa, która rządzi mocną ręką i nie daje sobie pomiatać. Bardzo ciekawie rozrysowana postać. Zazwyczaj w tego typu "komiksach" to mężczyzna jest tyranem. 
The Villain's Savior

Od najmłodszych lat Aseph Randell jest skazany na śmierć jako złoczyńca, jest na drodze do tragedii i nieszczęść. To znaczy, dopóki tajemnicza Elzay Tiathe nie pojawi się w jego życiu z obietnicą: „Mogę cię uratować”. Czy Elzay może po tak długim czasie mieć żywe wizje o nim, rozwikłać pokręcony los związany z Asephem. Czy też obaj zostaną ścięci razem?

Cudowna opowieść  miłosna o walce z przeznaczeniem. Jak daleko można się posunąć, aby złapać złe fatum i ocalić ukochaną osobę. I wspaniałe jest to, że ta manhwa pokazuje, że nas los nie jest z góry przesądzony, a ludzie nie rodzą się źli. Czasem się tacy staja aby po prostu przetrwać.
The Maid and the Vampire

Areum po wypadku samochodowym trafiła do dziwnego świata zwanego „Soltera”. Jest mylona z wampirem ze względu na niecodzienny kolor jej włosów i sprzedana do domu księcia przez handlarza niewolników. Tożsamość Millarda Travisa, pana domu księcia, który ją kupił jest oczywista, jest jedynym wampirem na świecie!

Cudowny romans między różnicą klas. Idealna pozycja dla fanów wampirów, reinkarnacji i cudownej historii miłosnej osadzonej w zamierzchłych czasach, gdzie są rycerze, zamki bale.
The Detective of Muiella

Kate jest pokojówką w posiadłości barona w Muiella, kraju, w którym unika się czarnoksiężników i czarownic. Pewnego dnia pojawia się nowy służący Ian - ale jest on zbyt porządny i przystojny jak na swoją niską rangę. Gdy ciągle na siebie wpadają, podejrzliwość Kate co do niecodziennego zachowania Iana rośnie.

Ok. Przyznaje się z ręką na sercu, że Ian nie jest moim ulubionym wzorem postaci. Ale ta manhwa ma coś w sobie. Z przyjemnością się czyta tę historię. Nie nudzi, nie ma dziur fabularnych.
This Girl is a Little Wild

Kiedy był pokonany, Król Demonów wykorzystał resztki swoich sił, by przekląć Sir Roela, legendarnego kapitana Świętych Rycerzy, w ciało słabej dziewczyny. Roel - która na początku była kobietą! - zmęczona swoim poprzednim życiem i nie mogąca wrócić do swojego pierwotnego ciała, postanawia żyć luksusowo jako Sila Epheria, szlachetna córka, której dusza została zamieniona z jej duszą. Sprawy nie idą zgodnie z planem, gdy jej nowa rodzina naraża ją na niebezpieczeństwo, zmuszając ją do znalezienia sposobu na udowodnienie swojej prawdziwej tożsamości ...

No i ostatni motyw reinkarnacji w zestawieniu. Cudowne połączenie romansu i komedi. Zachowanie "Roel," doskonałe. Przez swoje wychowanie zupełnie nie zachowuje się jak kobieta. Włada mieczem i nie daje sobą pomiatać. Tak trzymać. 
By the Way, Dragon Mistress

Chociaż stracił rodzinę w młodym wieku, dzięki pomocy księżnej Orleanu i cesarza, Karl doskonale wyrósł na dobrze ułożonego młodzieńca. Ale na bankiecie na którym bawi się chłopiec niespodziewanie wybuchła bomba.Księżno, jaka jest twoja prawdziwa tożsamość ?!

Romans i fantasy osadzone na dworze królewskich. Czy można się zakochać w kobiecie, która jest smokiem? Czy taki związek może przetrwać? Poza tym mówcie co chcecie, ale księżna jest prześliczna zarówno w swojej oryginalnej smoczej postaci jak i w ludzkiej. Ciekawie jak wyglądałyby ich dzieci.

A jakie są Wasze ulubione manhwy ?

Ps. Wszystkie opisy manhw jak i grafiki je obrazujące nie są moją własnością. Są to materiały promującą daną manhwę. 
ClaudiaMorningstar

10 komentarzy :

 1. Naprawdę nie wiem kiedy masz czas na czytanie tych wszystkich mang manhw ^^ u mnie idzie najwyżej jedna seria rocznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie czytałam manhw, ale tak ciekawie je przedstawiasz, że chętnie sięgnę po jakąś z czystej ciekawości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie czytałam manhw ,ale po tą pierwszą i trzecia ,chętnie bym sięgnęła ☺
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe są te manhwy, jęzor se idzie połamać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy można się zakochać w kobiecie, która jest smokiem? Miłość nie wybiera, zaskakuje więc pewnie można się zakochać w kobiecie, która jest smokiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie czytałam i nie interesowałam się tego typu literaturą. nie są to moje klimaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lucia wydaje się fajna:D z pazurem

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka