Strony

czwartek, 16 czerwca 2022

Top chińskich dram, które widziałam w 2021r.

Tak na prawdę mogę polecić tylko jedną znakomitą chińską dramę, którą widziałam ubiegłego roku. Przyznam się, że raczej oglądałam filmy aniżeli seriale. Historyki wprost uwielbiam. Te stroje, te intrygi. Cudo. The story of Yanxi Palace ma wszystko lubię. Gratka dla oczu. W związku z tym, że nie widziałam nic japońskiego w 2021 roku w związku z tendencją kreowania głównej bohaterki na wzór słodkiej idiotki kolejny post będzie o anime, chociaż przyznam się, że zbyt polecę tylko kilka animacji. 
The Story of Yanxi Palace

Wei Ying Luo (Wu Jin Yan) wchodzi na dwór królewski Hong Li, cesarza Qianlong (Nie Yuan), aby odkryć prawdę o tragicznej śmierci swojej siostry. Podejrzewa cesarską straż Fucha Fu Heng (Xu Kai) i próbuje zbliżyć się do jego siostry, cesarzowej Fuchy Rong Yin (Qin Lan). Ying Luo udaje się przenieść do Changchun Palace, aby pracować jako pokojówka. Tam Ying Luo jest wychowywana przez miłą Rong Yin, która uczy Ying Luo czytać i pisać, a także zakochuje się w Fu Heng.


Co jesteś w stanie poświęcić aby dokonać zemsty na tych, którzy skrzywdzili Twoich bliskich? Wei Luo poświęciła wszystko: wolność, miłość i ponad 20 lat swojego życia. Ale jej się udało. Zyskała władzę, pieniądze a wrogowie padli u jej stóp. Droga do tego była ciężka a historię ogląda się z zapartym tchem. Postać pokojówki, a później najważniejszej osobie po cesarzowej- Imperial Noble Consort została rozpisana fenomenalnie. Jest inteligenta, przebiegła oraz zabawna. Działa metodycznie. Na szczególne uznanie zasługuje także cesarzowa Fucha Rong, którą scenarzyści przedstawili jako ciepłą i dobrą osobę. Ich interakcje pokazano w sposób bardzo naturalnych. Cesarz mnie nie zachwycił. Był gburem, hipokrytą i nie kibicowałam temu związkowi. Ale w końcu Wei Luo nie musiała go kochać, miłość do mężczyzny nigdy nie była priorytetem w jej życiu. Gdyby tak było to wybrałaby innego. Qianlong był tylko środkiem do osiągnięcia celu. W końcu on też poddał się jej urokowi. Zakazane Miasto ukazano realnie. Widać było, że nie szczędzono pieniędzy na scenografię. To się opłacało. Kostiumolodzy również wykonali zadanie domowe. Stroje są dopieszczone na ostatni guzik. Dobrze zaprojektowanie, z poszanowaniem pałacowych realiów: róże dla cesarzowej i piwonie dla konkubiny. Dokładne odwzorowane fryzur i ozdób do włosów z tamtej epoki. Ścieżka dźwiękowa nienachalna, wpadająca w ucho. 

Widziałyście Story of  Yanxi Palace?

Poprzednie części podsumowania: top koreańskich dram. Dla zainteresowanych części zamykające rok 2020: top koreańskich dramtop chińskich dramtop animetop manhw cz.1top manhw cz.22019:  top koreańskich dram,  top chińskich dramtop japońskich dramtop animetop mang cz.1top mang cz.2top manhw cz.12018: top koreańskich dram cz.1top koreańskich dram część. 2,  top japońskich dram,top chińskich dramanime część 1 anime część 2top mang cz.1top mang cz.2top manhw cz.1.i top manhw cz 2 2017: ogólne podsumowanie rokutop japońskich dramtop koreańskich dram cz.1top koreańskich dram cz.2top chińskich dramtop animetop mang cz.1top mang cz.2, top manhua cz.1 i top manhua cz.2. Więc jeżeli potrzebujecie więcej propozycji do obejrzenia to serdecznie zapraszam.

Ps. Wszystkie opisy dram jak i grafiki je obrazujące nie są moją własnością. Są to materiały promującą dany tytuł.
ClaudiaMorningstar

17 komentarzy :

 1. Nie wiem dlaczego nie mogę się do końca przekonać do tego gatunku ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fabuła brzmi bardzo ciekawie. Ciekawie się zapowiada.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie mogłam jej przejść :D Ale mało która drama "pałacowa" mnie wciąga

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałem okazji nic chyba z Chin oglądać jeśli o kinematografię chodzi.

  Dziękuję za życzenia urodzinowe. :)

  Pozdrawiam!
  https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki tobie tworzy mi się lista do obejrzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę w wakacje zobaczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie widziałam Story of Yanxi Palace, ale jeśli kiedyś nadarzy się okazja i będę miała więcej wolnego czasu, to z czystej ciekawości obejrzę tę dramę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jesteś naprawdę obeznana w tym temacie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ja nie oglądam takich pozycji:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Intrygujące i niezwykle ciekawe. Dla mnie temat wciąż do poznania :))

  OdpowiedzUsuń
 11. to raczej nie jest coś co lubię ;D

  OdpowiedzUsuń
 12. Toatlnie nie znam tej dramy - ale zdecydowanie mnie nią zaciekawiłaś :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zachęciłaś mnie do obejrzenia. Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 14. oj to raczej nie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka