Strony

piątek, 24 czerwca 2022

Top anime, które widziałam w 2021 r.

Dzisiaj będą dwa całkowicie różne anime, które są jak ogień i woda. Miss Beelzebub opowiada o piekle od strony administracyjnej. Utrzymane jest w słodko-cukierkowej tonacji. Natomiast Box of Goblins jest nieco mroczną pozycją detyktyiwstyczną.
 As Miss Beelzebub Likes
 
Mullin w końcu dostał swoją wymarzoną prace u boku króla demonów, którego podziwiał przez całe swoje życie. Niestety gdy w końcu udaje mu się poznać władcę demonów, okazuje się, że różni się on diametralnie od wyobrażeń naszego bohatera.

As Miss Beelzebub Likes zawiera tyle cukru, że w pewnym momencie możecie dostać cukrzycy. Duża dawka słodyczy. Całe anime utrzymane jest w jasnych, pastelowych kolorach. Również kreska jest cienka, delikatna. Postacie urocze, stworki od głównej bohaterki puszyste, a detale takie jak koronki czy wykończenie sukni utrzymane w stylu romantycznym. Seria bardzo rozluźniająca, idealna na odstresowanie się. Jeśli miałabym opisać ten tytuł jednym słowem to z pewnością było by to: "kawaii."
Box of Goblins

Historia opowiada o dziwacznych morderstwach uczennic, które zostały poćwiartowane i wepchnięte do pudeł. Prywatny detektyw wynajęty przez matkę zaginionej córki łączy siły z antykwariuszem i innymi, by rozwikłać spisek o morderstwie.

Box of Goblins jest całkowitym przeciwieństwem poprzedniego tytułu. Jest ono mroczne, ciężkie i duszące. Utrzymane w ciemnych barwach. Dość ambitne, poruszające trudną tematykę. Łącząca motyw seryjnego mordercy, duchów i tradycyjnych wierzeń w demony. Ładna muzyka. Trzeba oglądać od początku do końca, ponieważ łatwo się w nim zgubić.

Widzieliście "As Miss Beelzebub likes" bądź "Box of Goblins"?

Poprzednie części podsumowania: top koreańskich dramtop chińskich dram. Dla zainteresowanych części zamykające rok 2020: top koreańskich dramtop chińskich dramtop animetop manhw cz.1top manhw cz.22019:  top koreańskich dram,  top chińskich dramtop japońskich dramtop animetop mang cz.1top mang cz.2top manhw cz.12018: top koreańskich dram cz.1top koreańskich dram część. 2,  top japońskich dram,top chińskich dramanime część 1 anime część 2top mang cz.1top mang cz.2top manhw cz.1.i top manhw cz 2 2017: ogólne podsumowanie rokutop japońskich dramtop koreańskich dram cz.1top koreańskich dram cz.2top chińskich dramtop animetop mang cz.1top mang cz.2, top manhua cz.1 i top manhua cz.2. Więc jeżeli potrzebujecie więcej propozycji do obejrzenia to serdecznie zapraszam.

Ps. Wszystkie opisy anime jak i grafiki je obrazujące nie są moją własnością. Są to materiały promującą dany tytuł.
ClaudiaMorningstar

4 komentarze :

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka