Strony

sobota, 11 czerwca 2022

Belle

Belle to film na który musiałam iść do kina. Nie powiem, żeby było to łatwe przedsięwzięcie, ponieważ u  mnie niestety go nie wyświetlali. Tak samo jak w ościennych miastach. Aby cieszyć się anime na dużym ekranie musiałam jechać ponoć 70 km w jedną stronę,  co nie było komfortowe. Szkoda, że mniejsze kina nie wyświetlały tego tytułu. Myślę, że chętni znaleźli by się, ponieważ gdy byłyśmy z Natalką na porannym seansie to sala była pełna. 
"Suzu, siedemnastoletnia licealistka mieszkająca z ojcem w małym miasteczku, postanawia odwiedzić wirtualny świat "U", poszukując ukojenia po śmierci matki."
Cudowne nawiązania do motywu z "Pięknej i Bestii". Reżyser czerpał inspirację nawiązując do popularnej baśni Braci Grimm. Wykorzystał motyw róży, zamku czy potwora i nadał mi im nową tożsamość. Scena podczas przesłuchania z "V jak Vendetta" to kolejny motyw przemycony do filmu. Artysta zasięgnął także do japońskich motywów, chociażby języków kwiatów. W anime występuję dużo kontrastów-  Suzu to nieśmiała uczennica natomiast Belle jest pewną siebie piosenkarką. Podobnie wygląda sprawa z Bestią- w wirtualnym świecie jest niezwyciężony, natomiast w prawdziwym życiu jest ofiarą przemocy domowej. Prosta historia o pokonywaniu własnych słabości, poświęceniu i szukaniu szczęścia. Na szczególną uwagę zasługuje kreska. Zwróćcie uwagę na mimikę postaci, oddanie detali świata "U" czy układanie się sukien głównej bohaterki. Swoją drogę projektant jej strojów wykonał solidną robotę.  Bardzo cieszą oko.
Ja się pytam dlaczego Belle w reżyserii Mamoru Hosody nie dostało Oscara za animację bądź muzykę? Skandal! Piosenki były fenomenalne. Lend Me Your Voice szybko wpada w ucho. Również polska ścieżka dźwiękowa jest cudowna. Daria Zawiałow wykonała kawał dobrej roboty. Piosenki nie należały do najłatwiejszych dlatego miałam obawy, które okazały się zupełnie bezpodstawne. Piosenka doskonale oddała emocję towarzyszące utworom. Aż chce się zadać pytanie: dlaczego śpiewała tylko dwie piosenki? Jestem pewna, że reszta również wyszłaby fenomenalnie. Dawno nie zachwycił mnie tak film. Jeśli podobały Wam się "Wilcze dzieci" czy "O dziewczynie skaczącej przez czas" to na pewno nie pożałujecie czasu spędzonego przed telewizorem.

ClaudiaMorningstar

14 komentarzy :

 1. Nie miałam okazji zobaczyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podziwiam Cię za to że potrafisz tak daleko jechać do kina. Ja mam 15 km i nie kusi mnie. Zresztą ceny paliwa w ogóle zniechęcają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaimponowałaś mi determinacją, żeby wybrać się tak daleko na film, ale co to znaczy pasja!

  OdpowiedzUsuń
 4. zapowiada się ciekawie, nie słyszałam o nim

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawie zapowiada się ten film, chętnie obejrzę także ze względu na muzykę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem jak to sie stało że nie słyszałam o tym filmie wcześniej ^^ muszę go sobie obejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy raz o nim słyszę. W sumie to nawet nigdy nie słyszałam, żeby w okolicznych kinach wyświetlali tego typu filmy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czasem chęć jest tak mocna, że człowiek po prostu musi się wybrać nawet tak daleko. I jeśli jest warto, to tym większa radość:) Sama bym to Anime obejrzała:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cześć!
  O też byłam na Belle w kinie, chociaż ja na szczęście mieszkam w Krakowie, więc nie miałam problemu z wyborem kina, gdzie grają ten film, ale cieszę się, że Tobie się finalnie udało. Co do historii to masz rację, fajnie zaczerpnięte wątki np z Pięknej i Bestii, jednak mi ten film nie za bardzo się spodobał. Było wiele takich momentów, że nie wiedziałam co jak i dlaczego tak to zostało przedstawione. Jednak ścieżka dźwiękowa była faktycznie bardzo udana!
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na nowy post!

  OdpowiedzUsuń
 10. jeju ale mnie to zaciekawiło:D cudowna grafika i to nawiązanie w historii do motywu Pięknej i Bestii

  OdpowiedzUsuń
 11. Podziwiam Cię za to że chciałaś jechać, aż tyle kilometrów, by zobaczyć ten film 😀
  Sama ani o nim nie słyszałam wcześniej, ani go nie oglądałam.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdy czegoś się bardzo chce, człowiek jest gotów znieść wszelkie niedogodności 😊

  OdpowiedzUsuń
 13. przyznam szczerze, że nie słyszałam w ogóle o tym filmie!

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka