Strony

czwartek, 12 maja 2022

Top manhw, które przeczytałam w 2020r. cz.2

W zeszłym tygodniu polecałam pierwszą część moich ulubionych manhw przeczytanych w 2020. Dzisiaj przyszedł nas na część drugą. Będzie to jednocześnie ostatni post podsumowujący rok 2020. 
The duchess with empty soul

Umarłam marnie w dniu, w którym poznałam prawdę. Prawdę, że mój narzeczony miał ukrytego kochanka i był to mój własny kuzyn. Drugiego ranka, po moich 20 urodzinach, zdarzył się cud. Od tego momentu postanowiłam już nie wierzyć w miłość.

Ivona to młoda kobieta, która się zakochała. Dla miłości potrafiła zrobić wszystko i w końcu za nią umarła. No cóż jej kochanek okazał się typowym śmieciem. Zdradzał ją, nie szanował aż w końcu doprowadził do jej przedwczesnej śmierci. Ale zdarzył się cud. Wróciła to czasu, gdy to jeszcze się nie wydarzyło. I postanowiła się zemścić na tych, którzy ją skrzywdzili.
It’s Useless to Hang On

Miłość mojego życia, Rakan, została cesarzem. Wreszcie został koronowany. Stałam przy nim, oczekując, że zostanę cesarzową. Jednak korona cesarzowej nie stała się moja, ale Vienny, mojej młodszej kuzynki.

W tym przypadku historia jest bardzo podobna do Ivony. Tutaj także występuje motyw reinkarnacji, zemsty na niewiernym kochanku i ojcu, który znęcał się nad Kairą. I tutaj również występuje romans, w końcu nie trzeba się bać miłości.
Secret Lady

Lady Rosentine Arzen urodziła się ze zdolnością widzenia duchów, przestępstwo karane śmiercią na mocy cesarskiego prawa i coś, co grozi zrujnowaniem jej rodziny. Kiedy więc Rosentine dowiaduje się o spisku mającym na celu otrucie rodziny królewskiej, działa pod przykrywką jako aby uratować księcia Charterisa Kartazena, który obiecuje chronić jej rodzinę, jeśli rozwiąże zagadkę. Ale kto chciałby skrzywdzić księcia? Pałac jest pełen niebezpieczeństw, ale to sekret Rosentine może okazać się dla niej śmiertelny.

Rosentine dla swojej młodszej siostry jest gotowa zrobić wszystko. Złamać prawo, zawrzeć niebezpieczną umowę z młodym księciem. Nic więc dziwnego, że ta historia wprost mnie urzekła.
Kill the Villainess

Eris Miserian po prostu chce umrzeć. Przepracowanie i niedocenianie w prawdziwym świecie nie było wspaniałe, ale życie jako nikczemnik w romansie jest jeszcze gorsze. Jeśli Eris zginie w powieści, może być w stanie wrócić do rzeczywistości, ale historia jej na to nie pozwala. Zdesperowana, by uciec przed życiem jako oprawca głównego bohatera, wyrusza w podróż z pomocą wiedźmy, rycerza i arcykapłana. Czy uda jej się odnaleźć drogę powrotną do przyjaciół i rodziny, czy może Eris jest skazana na fikcyjną przyszłość?

O matko. Komiks tak nietypowy, że nie mogłam uwierzyć w to co czytam. Wyobraź sobie, że chcesz umrzeć. Masz dość swojego życia i chcesz aby się już skończyło. Skończenie ze sobą nie wydaje się trudne. No cóż łatwiej powiedzieć niż zrobić. Bo nie dość, że Eris nie tylko reinkarnuje się w innym świecie to w dodatku nie może umrzeć. Zabawne prawda?
The Sacrificial Princess

„Ty, która zawsze byłaś bezużyteczna przez całe życie, teraz możesz choć raz przydać się”. Ludis, nieślubne dziecko cesarza, zawsze była maltretowana przez własnego ojca z powodu jej kalectwa i bezużyteczności. Została ofiarowana starożytnemu bogu, aby ocalić  Imperium, które znajdowało się obecnie w kryzysie. W trakcie ofiarowania podchodzi do niej mężczyzna, który pyta się o czym marzy. A Ludis nie wie co odpowiedzieć. W ten oto sposób rodzi się między nimi kontrakt.

Nie ma to jak pastwić się nad dzieckiem całe życie i dziwić się, że nie żywi się do tzw. ojca żadnych pozytywnych uczuć. Ludis to dziecko z nieprawego łoża, które zawsze było sponiewierane. Cudem unika śmierci i zawiera umowę  z Bogiem. Tylko jak można czegoś pragnąć, skoro nigdy nie miało się możliwości wyboru?
Men Of The Harem

Dlaczego miałbym poślubić tylko jednego mężczyznę? Oświadczyła kobieta-cesarz. W ciągu minionych pokoleń cesarz miał co najmniej pięć konkubin. Teraz, gdy jestem cesarzem, powinnam też mieć co najmniej pięć konkubin. Syn kanclerza? Następca potężnej rodziny? Jeśli są dobrzy, wyślij je do haremu. „Mój ulubiony zostanie cesarzową”.

W swoim życiu kochała tylko jednego mężczyznę, ale on wybrał inną i kazał na siebie czekać. Niedoczekanie. Wkrótce stała się Cesarzem i utworzyła swój własny harem, w końcu nie warto ograniczać się do jednego mężczyzny, skoro wokół tylu obiecujących meżczyzn.
What A Wicked Beauty

Królowa kina ze współczesnego świata przypadkowo przeniosła się w czasie, by zostać nieproszoną młodą damą w szlacheckiej rezydencji. Chcieli ją poświęcić jako pionka w grze ale nie była już tchórzliwą młodą damą, która bałaby się łobuzów. Tym, którzy ją znęcali się i obrażali, zapłacą dziesięciokrotnie.

I kolejny motyw reinkarnacji przeplątany zemstą i romansem. Tym razem na chińskim antycznym dworze. Przyznaje się mam słabość do tego okresu historii ze względu na przepiękne stroje i krwawe intrygi pałacowe.  Sławna aktorka przenosi się do Zakazanego Miasta. Wciela się w młodą arystokratkę poniżaną przez rodzinę. Chcecie grać? To zagrajmy, w tym jestem najlepsza. 
The Maid and The Vampire

Areum wpadła po wypadku samochodowym w dziwny świat o nazwie „Solter”. Jest mylona z wampirem z powodu koloru włosów, a sklep z niewolnikami sprzedaje ją do domu Millarda Travisa. Książe, który ją kupił, jest jedynym wampirem na świecie! Zdesperowana, by przetrwać w jakikolwiek sposób, Areum zostaje bezpośrednim sługą Millarda i obiecuje służyć mu.

Romans i wampiry? O tak, bardzo proszę. W świecie, gdzie czarne włosy symbolizują wampiryzm Areum jest jedynym człowiekiem z takim kolorem włosów. Z tego powodu trafia na służbę do krwiopijcy, stworzenia, które znała dotychczas z bajek. Zakochuje się w nieśmiertelnym, chociaż nie powinna. Ale w końcu zakazany owoc smakuje najlepiej, tylko czy taki związek może się udać. 
The Tyrant's First Love

Tia” to kobieta, która straciła pamięć. Podczas niestrudzonej pracy jako pokojówka w posiadłości barona Nolla, Tia zostaje nagle porwana przez cesarza „Kaizera” „Czy wiesz, kim jesteś?” – to pytanie zadał jej ten osobliwy mężczyzna, gdy tylko się spotkali. „Kaizer” zabrał „Tię” do Pałacu Cesarskiego, gdzie od tamtej pory mieszkała jak członek rodziny królewskiej. Jednak w jedną noc pełni księżyca „Tia” przyciąga coś na zewnątrz Pałacu Cesarskiego. Widok, który ją wita, napełnia ją szokiem, przed nią stanął zakrwawiony „Kaizer”!

Postać Tii bardzo polubiłam. Zakochałam się w jej postawie, jej przekonaniach, walce o to w co wierzy i o swój honor. Kreska,  postacie cudownie rozpisane. Zwróćcie uwagę na mimikę bohaterów i ich stroje. Niesamowita historia o tak na prawdę tragizmie miłości, o poszukiwaniu chęci życia i woli walki. 
Silly Dog and The Lady

Zamierzam to zrobić, skoro powiedziałeś, że mnie lubisz. Deeha jest asystentką bibliotekarza w miejskiej bibliotece tylko dla kobiet. A Lougene jest półkrwi wilkiem i przyjacielem z dzieciństwa Deehy. W noc zimowego festiwalu obaj przekraczają granicę przyjaźni i mają sekretny romans.

I ostatni komiks w zestawieniu, tym razem tylko dla dorosłych czytelników. Występuję tam nagość i sceny erotyczne. Przyznam się szczerze, że rzadko sięgam po tego tytuły, ale spodobała mi się kreska na plakacie promującym tytuł. To był strzał w 10! Dawno nie czytałam tak ciepłej, a jednocześnie słodkiej historii miłosnej. Ta opowieść jest na prawdę urocza. Ich relacja jest jednocześnie pikantna i niewinna. Sięgnijcie po nią, jeśli potrzebujecie chociaż odrobinę słodyczy w życiu.

A jakie są Wasze ulubione  manhwy?

Poprzednie części podsumowania: top koreańskich dramtop chińskich dramtop anime, top manhw cz.1 Dla zainteresowanych części zamykające rok 2019r:  top koreańskich dram,  top chińskich dramtop japońskich dramtop animetop mang cz.1top mang cz.2top manhw cz.12018: top koreańskich dram cz.1top koreańskich dram część. 2,  top japońskich dram,top chińskich dramanime część 1 anime część 2top mang cz.1top mang cz.2top manhw cz.1.i top manhw cz 2części zamykające rok 2017: ogólne podsumowanie rokutop japońskich dramtop koreańskich dram cz.1top koreańskich dram cz.2top chińskich dramtop animetop mang cz.1top mang cz.2, top manhua cz.1 i top manhua cz.2. Więc jeżeli potrzebujecie więcej propozycji do obejrzenia to serdecznie zapraszam.

Ps. Wszystkie opisy manhw jak i grafiki je obrazujące nie są moją własnością. Są to materiały promującą daną mangę.
ClaudiaMorningstar

6 komentarzy :

 1. Nie moja bajka, ale recenzja ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że jest w czym wybierać. Ciekawe zestawienie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja o mangach mam słabe pojęcie, ale zawsze podobają mi się te rysunki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O naprawdę ciekawa lista ^^ kilka mnie zaciekawiło może uda mi się je przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka