Strony

sobota, 7 maja 2022

Top manhw, które przeczytałam w 2020r. cz.1

Oprócz klasycznych japońskich mang moje serce mocniej zabiło na widok koreańskich komiksów. Spójrzcie one są w kolorze, a dbałość o detale jest zatrważająca. I znów większość jest o reinkarnacji. Jakie to dla mnie typowe.
 I'll Be the Matriarch in This Life
 
Reinkarnowałam się jako Fireentia Lombardy, nieślubna córka najbogatszej i najbardziej wpływowej rodziny w imperium.  Myślałam, że jestem gotowy na wygodne i luksusowe życie… ale nie trwało długo, zanim umarł mój ukochany ojciec, moi krewni mnie wyrzucili, a nasza rodzina zbankrutowała!

Jedna z najlepszym manhw, które przeczytałam od lat. Ma wszystko co uwielbiam w tego typu historiach. Reinkarnację, zemstę, odrobinę romansu i rezolutką główną bohaterkę. Dodatkowo na uznanie zasługuje niesamowita dbałość o detale. Spójrzcie na te stroje i dopieszczenie szczegółów sukni. No i jeszcze ta kreska- doskonałe oddanie emocji postaci.
Asmodian's Contract 

Córka władcy demonów, Yurisina, żyła normalnym życiem demona, kiedy została wezwana przez człowieka, który miał umrzeć. Nie byle jaki człowiek, ale pierwsza księżniczka królestwa Pedin, Marianne. Ponieważ Yurisina żyje w swoim ciele, Marianne prosi, aby Yurisina zemściła się na osobie, która ją otruła.

Tym razem motyw o zemście dokonanej na polecenie. Wyobraźcie sobie, że miłość ojca, rodziny i poddanych kradnie macocha z przyrodnim rodzeństwem. Przy okazji rozpuszcza nieprawdziwe plotki na Twój temat, a na końcu pozbawia Cię życia. Wkurzające prawda? A gdybyś mogła się zemścić z pomocą uroczego demona? Nie podjęłabyś tej szansy?
I Tamed a Tyrant and Ran Away

Bóg dał mi szansę na ponowne przeżycie mojego życia. Przed moim odrodzeniem przez ostatnie 400 lat byłam używana jako miecz imperium. I tak przysiągłam zniszczyć imperium. Odnalazłam młodego księcia kraju i zostałam jego nauczycielką. Nauczyłam go, jak zostać tyranem i poprosiłam o kraj.

Niewinna dziewczyna chciała tylko jednego: być kochaną przez swoją rodzinę. Niestety przez lata była przez nich poniżana i zastraszana aby później stworzyć z niej miecz, który będzie niósł śmierć i zniszczenie. I tak przez 400 lat. A gdyby udało się jej wrócić do przeszłości to co wtedy? Sprawi, że wszyscy którzy ją skrzywdzili zapłacą a świat będzie u jej stóp.
 
I Want to Be You, Just For One Day
 
Córka hrabiego, Lady Psyche, to dusza kochana przez wszystkich. Z łatwością dostaje wszystko, czego chce, i wszystko mi ukradła. Chcę być nią tylko przez jeden dzień.

Uwielbiam Medea. Jedyna córka księcia, która ma wszystkiego czego sobie zapragnie. Niestety to tylko pozory. Jej ojciec to tyran, który dba tylko o siebie i o władzę a jedyny brat odszedł od niej gdy była dzieckiem. A mężczyzna, którego kochała odszedł do innej. A gdyby tak można było stać się nią i zacząć życie na nowo? Okazuje się jednak, że nie wszystko jest złotem, co się świecić raczy,
I don't love You anymore
 
Miłość ma swoje chwile. Przegapiłeś je  wszystkie, a teraz już cię nie kocham. Neveah powiedziała do swojego narzeczonego, który ani razu na nią nie spojrzał przez ostatnią dekadę, po czym opuściła Imperium i udała się do sąsiedniego kraju, gdzie została przyjęta z otwartymi ramionami.

Nie kochana ani przez ojca ani przez narzeczonego młoda kobieta zrywa zaręczyny i odchodzi. Postanawia wyjść za mąż następcę tronu, który na prawdę się o nią troszczy. Ale co się stanie, gdy były narzeczony zrozumie swój błąd.
A Villainess No More

Przez całe życie Elżbieta była przyćmiona przez serdeczną młodszą siostrę, która dba o zwykłych ludzi i odrzuca przywileje szlacheckie. Natomiast Elżbieta jest postrzegana jako pozbawiona kontaktu arystokratka, która uwielbia urządzać wystawne przyjęcia i odwiedzać pałac królewski. Chociaż ciężko pracuje dla dobra królestwa, jej wkład pozostaje w dużej mierze niezauważony z powodu jej niesmacznej reputacji. Jedną z niewielu osób, które chcą dać jej szansę, jest Arcyksiążę Zimowej Nocy, „potwór Północy”. Jako niezrozumiana dusza czuje z nią szczególną więź i otwiera swój dom. I tak Elizabeth przenosi się na daleką północ, z dala od ludzi, których znała całe życie… Czy w końcu będzie mogła zacząć od nowa z czystym kontem? A może jej przeszłość stanie na drodze jej przyszłości z arcyksięciem?

Rozbroił mnie stosunek rodziny do Elżbiety. Jak można chłodno traktować swoją córkę? Z powodu koloru włosów, młodszej siostry- tej jest bardziej urocza czy tego, że ma dobre kontakty z rodziną królewską. Na jej miejscu też wolałabym poślubić nieznajomego z sąsiedniego królestwa. W sumie dobrze zrobiła. Każdy ma prawo do szczęścia.
The Youngest Princess

Arcymag, który władał magicznym królestwem pewnego dnia odrodziła się jako najmłodsza córka imperium! „Po prostu będę się bawiła i udawała, że jestem dzieckiem. …Ale czy nie sądzicie, że trochę za bardzo mnie lubicie? Nie zostawią jej samej. Najmłodsza księżniczka jest już tym zmęczona.

Potężny mag, który został zamordowany odrodził się jako trzecie dziecko w rodzinie królewskiej. Była to pomyślna gwiazda, ponieważ dotychczas każdy cesarz miał maksymalnie dwoje dzieci. Z tego powodu wszyscy ją uwielbiają i pokładają w niej wielkie nadzieje. Chociaż czasem przesadzają za bardzo.
The 101st Heroine

Odrodzona jako córka skromnej rodziny na wsi, Evie Collins osiadła na spokojnym i spokojnym życiu na odludziach. Wszystko się zmienia, gdy staje się jedyną powszechną osobą, która mierzy się ze 100 szlachetnymi damami, by poślubić księcia Ikaszę, jednego z najpotężniejszych władców świata. Ale plotki mówią, że jego twarz jest strasznie oszpecona, zawsze ukryta za maską. Czy to dlatego jego małżeństwo czeka na tę niezwykłą rywalizację? Czy Evie zdoła utrzymać się na polu wyniosłych arystokratów i rozwikłać tajemnice mężczyzny za maską?

Gdy Eve dowiaduje się, że jej ukochany zdradza ją, w przypływie gniewu wysyła swoje zgłoszenie na narzeczona dla księcia. Ze zdziwieniem odkrywa, że została wybrana. Tylko jak wieśniaczka ma pokonać tyle pięknych kobiet, które są gotowe dosłownie zabić aby zdobyć serce przyszłego króla? I czy w ogóle ona tego pragnie?
The Careful Empress

Biały smok to legendarne stworzenie świata, ale najsilniejszy biały smok świata stał się żoną tyrana.

Smok, który kochał ludzi został przez nich okrutnie wykorzystany a później zamordowany. Los dał mu jeszcze jedną szansę. Odrodził się jako dziewczynka, która została żoną tyrana. Tylko czy uda jej się zrozumieć jego serce?
The Stereotypical Life of Reincarnated Lady

Valerie myślała, że będzie genialnym magiem na tym świecie. Ale kiedy jej magia nie może wyjść poza podstawy, a jej nauczyciel opowiada przepowiednię o ataku tygrysa, postanawia cieszyć się zwykłym życiem. Wszystko jest w porządku, dopóki nie zaręczy się z nikim innym jak księciem Kylusem Dwello.

I kolejna reinkatnacja. Gdy Valerie zreinkarnowała się w innym świecie spodziewała się, że stała się kimś potężnym i niezwyciężonym. No cóż, nie udało jej się, jej magia była przeciętna. Ale w końcu życie arystokratki otoczonej przez przyjaciół również może być udane. Prawda?

A jakie są Wasze ulubione  manhwy?

Poprzednie części podsumowania: top koreańskich dramtop chińskich dramtop anime. Dla zainteresowanych części zamykające rok 2019r:  top koreańskich dram,  top chińskich dramtop japońskich dramtop animetop mang cz.1top mang cz.2top manhw cz.12018: top koreańskich dram cz.1top koreańskich dram część. 2,  top japońskich dram,top chińskich dramanime część 1 anime część 2top mang cz.1top mang cz.2top manhw cz.1.i top manhw cz 2części zamykające rok 2017: ogólne podsumowanie rokutop japońskich dramtop koreańskich dram cz.1top koreańskich dram cz.2top chińskich dramtop animetop mang cz.1top mang cz.2 i oczywiście top manhua cz.1 i top manhua cz.2. Więc jeżeli potrzebujecie więcej propozycji do obejrzenia to serdecznie zapraszam.

Ps. Wszystkie opisy manhw jak i grafiki je obrazujące nie są moją własnością. Są to materiały promującą daną mangę.
ClaudiaMorningstar

8 komentarzy :

 1. Ja obecnie zachwycam się koreańskimi powieściami. A komiksów jeszcze nie miałam okazji czytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytam manhw, ale wszystkie te grafiki są tak śliczne, że aż mam ochotę po którąś z nich sięgnąć!

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie widać dopracowanie szczegółów, pięknie wyglądają. Nie poznałam jeszcze koreańskich komiksów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. BArdzo przyjmne dla oka te grafiki

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam serdecznie ♡
  Cudowne kreski, mogłabym się zanurzyć w takiej lekturze. Dziękuję za inspirację!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 6. Zupełnie nie moja tematyka, ale podziwiam Twoją pasję :) Grafiki są naprawdę piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam manhw. Za to mój mąż bardzo się w nie wciągnął ostatnio i też mówił, że wątek reinkarnacji ciągle się pojawia. Może się w końcu skuszę na jakiś tytuł ale trudno wybrać :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam manhw i raczej się na nie nie skuszę, ale przyjemnie się patrzy na te grafiki. Są przepiękne i inspirują.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka