Strony

poniedziałek, 11 lipca 2022

Top manhw, które przeczytałam w 2021r. cz.1

Po kilku postach z recenzjami restauracji pora wrócić do ubiegłorocznego podsumowania. Zostało mi jeszcze kilka postów. Dzisiaj zbiór polecanych przeze mnie koreańskich i chińskich komiksów. Jak zwykle ta część podsumowania będzie podzielona na dwie równe części, a każda z nich będzie liczyła 10 tytułów.
Lucia

Lucia dorastała nie wiedząc, że jest księżniczką. Ale kiedy zmarła jej matka, weszła do pałacu i miała szansę zobaczyć całą swoją przyszłość we śnie. W jej śnie, kiedy skończyła 19 lat, została wystawiona na aukcji i została sprzedana temu, kto zaoferował najwięcej.. Od tego czasu jej życie stało się nieszczęśliwe. Kiedy obudziła się ze snu, była zdeterminowana, aby zmienić swoją przyszłość, zdając sobie sprawę, że ma mnóstwo czasu do kluczowego punktu zwrotnego. W ten sposób rozpoczyna swoją podróż, aby zmienić swoją mroczną przyszłość.

Nie ma to jak narobić sobie dzieci a później o nie dbać. Taki właśnie był ojciec Luci. Nic dziwnego, że młoda kobieta postanowiła zadbać o swoją przyszłość. Nie mając zbyt dużego wyboru postanawia poślubić "Księcia Północy," dzięki któremu przeżyje resztę swojego życia bez zmartwień.
Actually, I Was the Real One

Aby otrzymać miłość od ojca, Keira bardzo się starała żyć życiem doskonałej, uległej córki. Jednak pewnego dnia Cosette pojawia się, twierdząc, że jest jego prawdziwą córką, a Kiera zostaje stracona, zakładając, że jest fałszywa.

Kolejny ojciec roku. Przez cały czas trwania historii miałam ochotę walnąć go w pusty łeb, najlepiej cegłą aby już nie wstał. Jak można całe życie olewać córkę a później skazać ją na śmierć? Keira przez całe życie pragnęła miłości swojego ojca, który nie zauważał jej. Po swojej śmierci i wróceniu do życia postanowiła zmienić swoje życie. Już nigdy więcej nie będzie żebrać o uwagę osoby, która jej nie kochała. Będzie żyła po swojemu i zemści się na osobach, którzy ją skrzywdzili.
Priscilla's Marriage Request

Priscilla Motia pracuje jako czarodziejka w korpusie najemników, ale kiedyś była jedyną córką hrabi. Dopóki jej ojciec nie umarł, a jej macocha zbiła fortunę sprzedając swoje kosztowności. Z przypadku, pracując jako najemnik, Priscilla tuż przed śmiercią dostała Smocze Serce. Szukając zemsty, Priscilla szuka pomocy u Kiana Rustina, Czarnej Śmierci Pola Bitwy i prosi: „Mam do ciebie prośbę”. "Co chcesz, abym zrobił? Czy to próba zamachu? „Kian Rustin! Proszę, bądź moim mężem. Czy Priscilla będzie w stanie zdobyć zarówno ziemię, jak i miłość?

Kolejny motyw przenoszenia w czasie. Uwielbiam Priscillę. Jest to postać, która uczy się na błędach. Wie także jak najlepiej zemścić się na osobach, którzy ją skrzywdzili. Za dobro nagradza, pamięta tych, którzy jej pomogli. Jej miłosna relacja z Kianem przebiega bardzo naturalnie.
Remarried Empress

Navier była idealną cesarzową, jednak cesarz chciał mieć żonę, a nie koleżankę. I tak cesarz porzucił cesarzową Navier i umieścił obok niego swoją kochankę. To było w porządku, dopóki Navier nie usłyszała, jak cesarz obiecał dać jej pozycję cesarzowej. Po wielu wzlotach i upadkach Navier zdecydowała, że zaakceptuje bycie królową sąsiedniego kraju i ponownie wyjdzie za mąż.

Navier to postać, której nie da się nie lubić. Jej mądra, lojalna i oddana najbliższym. Szkoda tylko, że jej mąż był głupi jak but i nie umiał tego docenić. Z każdą jego decyzją coraz bardziej znienawidziłam cesarza. W końcu się rozwiedli, a Navier wyszłą za mąż  kto na prawdę ja cenił.
Lady to Queen

"Nigdy nie pokocham cesarza”. Moja siostra Neil, która została Królową Imperatora, która marzyła o bajce i prawdziwej miłości, wróciła rozwiedziona i oskarżona o zdradę stanu. Nasza rodzina Rochesterów została bezlitośnie stracona. Ale jakimś cudem cofnęłam się w czasie, zanim Neil została wybrana na kandydata na Królową Imperatora. Jeśli zostanę królową na twoim miejscu, ty i nasza rodzina nie będziecie musieli cierpieć. To twoje życie może mieć szczęśliwe zakończenie, siostro. Obiecuję.

Główna bohaterka historii z całego serca kocha swoją rodzinę. Postanowiła zmienić przeszłość aby tragedia nigdy się nie powtórzyła. Jest ona niezwykle silna. Nie skarży się i na swoich barkach nosi przyszłość całego kraju i szczęścia najbliższych jej osób.
Beware of the Villainess
 
Odświeżająca, wyjątkowa łajdactwo, które wpadło w świat powieści tylko po to, by to wszystko obalić! Powód dlaczego? Nie mogła po prostu stać z boku i patrzeć, jak kobieca główna bohaterka jest manipulowana przez wszystkich czterech gównianych męskich bohaterów. Opowieść o pragmatycznej łajdaku, który zamierza wyrzucić wszystkie osły, przyjaznej bohaterce, która jest równie zirytowana wspomnianymi idiotami, i wilku, który tęskni tylko za łajdakiem!

Kocham główną. Jest niezwykle barwną postacią, która nie daje sobą pomiatać. Nie będzie się przejmować swoim narzeczonym, który jest dupkiem ani bratem idiotą. W nosie ma także opinię publiczną. Będzie żyła jak chce, po swojemu.
Silver Girl, Crow Girl

Ma wszystko do udowodnienia. Musi udawać innego. W tym Imperium, w którym wszystko kręci się wokół wyglądu, jest kozłem ofiarnym dla całego ludu. Wszyscy uważają, że jest przeklęta z powodu koloru jej włosów: czarne krucze włosy symbolizujące diabła i jego klątwę. Jej  całkowitym przeciwieństwem  jest przyszła cesarzowa, która ma srebrne włosy. Ale w tym świecie pozory są bardzo często mylące..

Tytułowa bohaterka miała to nieszczęście, że urodziła się z czarnymi włosami. W oczach opinii publicznej była przeklęta. Za to urodziła się w kochającej rodzinie, która zawsze stała za nią murem. Dzięki temu mogła żyć wolna i nie przejmować się opinią innych. 
I Raised the Beast Well

Blondina, księżniczka z plebsu, mieszkała spokojnie w osobnym pałacu. Z powodu mieszanej krwi była źle traktowana i otoczona pogardą. Pewnego dnia natknęła się na rannego czarnego kota i postanowiła go leczyć.

Blondina to niezwykle pozytywna postać. Dobra, oddana, mądra i honorowa. Kochana przez przyjaciół. Protagonista jest silny a jednocześnie uroczy. Ich romans jest niezwykle niewinny. Tylko kto do jasnej ciasnej nazywa swoja córkę Blondina?!
The Princess’ Jewelry Box

Aby zostać niezrównaną cesarzową, księżniczka Ariana tworzy kolekcję utalentowanych mężczyzn. Rozgrzewający wygląd zebranych przez nią klejnotów naprawdę nada jej blasku.

Ariana nie jest jak typowa księżniczka z średniowiecznych pozycji. Nie jest słodka ani niewinna. Nie oczekuje ratunku i nie czeka na swojego księcia z bajki. Ma władzę, siłę i swój własny harem gotowy spełniać jej pragnienia. 
The sensual M

Pozornie niewinny pracownik biurowy zachowuje dla siebie swoje seksualne fantazje związane z BDSM - dopóki nie odkryje, że jego współpracowniczka jest potencjalną dominacją. Gdy spędzają razem czas, powoli rozumiejąc się nawzajem, oboje tworzą dość wyjątkową relację pana i sługi.

O matko jak ja się uśmiałam czytając ten komiks. Idealny dla fanów dziwnych sytuacji oraz niedomówień. Idealne połączenie komedii oraz romansu. Doskonały komiks bez nagości i pikantnych scen. Mimo tematyki, która jest podstawą historii.

Poprzednie części podsumowania: top koreańskich dramtop chińskich dramtop anime. Dla zainteresowanych części zamykające rok 2020: top koreańskich dramtop chińskich dramtop animetop manhw cz.1top manhw cz.22019:  top koreańskich dram,  top chińskich dramtop japońskich dramtop animetop mang cz.1top mang cz.2top manhw cz.12018: top koreańskich dram cz.1top koreańskich dram część. 2,  top japońskich dram,top chińskich dramanime część 1 anime część 2top mang cz.1top mang cz.2top manhw cz.1.i top manhw cz 2 2017: ogólne podsumowanie rokutop japońskich dramtop koreańskich dram cz.1top koreańskich dram cz.2top chińskich dramtop animetop mang cz.1top mang cz.2, top manhua cz.1 i top manhua cz.2. Więc jeżeli potrzebujecie więcej propozycji do obejrzenia to serdecznie zapraszam.

Ps. Wszystkie opisy komiksów jak i grafiki je obrazujące nie są moją własnością. Są to materiały promującą dany tytuł.
ClaudiaMorningstar

5 komentarzy :

  1. Mało kiedy czytam manhwy, zdecydowanie częściej sięgam po mangi, ale kilka tytułów mnie zaciekawiło :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Klimat niezupełnie mój, ale ciekawie było poczytać o czymś innym niż zwykle :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Tej mangi nie znam a zapowiada się naprawdę ciekawie :-) Dziękuję za tak rzetelną i szczegołówą recenzję

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka