Strony

niedziela, 17 lutego 2019

Top koreańskich manhw i chińskich manhuu, które przeczytałam w 2017r. cz.2

Dzisiejszym postem kończę podsumowanie 2017 roku. Wszystko co dobre szybko się kończy. Dla zainteresowanych poprzednie części: ogólne podsumowanie roku, top japońskich dram, top koreańskich dram cz.1, top koreańskich dram cz.2, top chińskich dram, top anime, top mang cz.1, top mang cz.2 i oczywiście top manhua.
The pale horse
Opis:"1835 rok. Pretty Rose Dupre jest zastraszana i nazywana córką wiedźmy, a ludzie mówią, że jej matka zabija i zjada ludzi. Jednak Marie i Peter nie wierzą w to wszystko i postanawiają chronić Rose. Ale czy plotki są prawdziwe?

Najlepsza manhua w dzisiejszym zestawieniu. Kreska i detale są prześliczne. Choo Hae-Yun doskonale oddała szczegóły, które w połączeniu z bardzo dobrą historią tworzy zabójcze połączenie. Zobaczcie na tą kreskę! Jest prześliczna. 
Girls in the Birdcage
Opis:"Yeonkwang Arts High School dokonuje wyraźnego rozróżnienia między utalentowanymi i przeciętnymi. Utalentowani otrzymują pełne korzyści z programu Gifted and Talented - finansowania, szkolenia, możliwości uczestnictwa w ekskluzywnych konkursach artystycznych - podczas gdy przeciętni pozostawiają sobie trud w nadziei, że oni również pewnego dnia znajdą się w prestiżowym programie . Talent jest równy władzy w tej konkurencyjnej szkole, ale kiedy Chung-eun, student G / T, zakochuje się w Yumi, uczennicy spoza G / T, stoły są odwrócone. Podczas gdy Chung-eun jest zaślepiony urokami Yumi, Yumi ma ukrytą agendę."

Jest to pierwszy internetowy komiks tego typu, który czytałam. Dlaczego jest taki niezwykły? Ponieważ opowiada o szkolnym trójkącie miłosnym. Nastoletnie romanse nie są rzadkością, ale wszystkie trzy są dziewczętami. Mamy więc do tzw."girls love," które jak zdążyłam zauważyć jest dość popularnym motywem  powieści graficznych w Japonii, Korei i sąsiadujących z nimi krajami. Ponownie doskonała kreska, realnie ukazane postacie i zgrabnie opisana historia.
Blooming Sequence
Opis:"Seowoo, prezes klubu filmowego, stoi na zewnątrz w deszczu przed barem. Dziewczyna z pomarańczowymi włosami potyka się o drzwi i praktycznie w jej  ramiona. To krótkie spotkanie, ale Seowoo widziała, że największe romanse rozkwitające od najmniejszych momentów w filmach. Kiedy pojawia się Hayoung, by dołączyć do klubu filmowego, Seowoo - która nie jest nawet pewna, co ona czuje - znajduje serce w rytmie.

Drugi delikatny dziewczęcy romans, ale tym razem akcja rozgrywa się na uniwersytecie. Zgrabnie rozpisana historia, ciekawy motyw filmowy. Bez zbędnych dramatów, nagości i przemocy. Prawie ideał.
The Love Doctor
Opis:"Jung Erae nie ma pojęcia o związku i wypędza każdego mężczyznę. Zdesperowana, szuka pomocy i kończy kontakt z "kochającym lekarzem", Cha Yoon. O dziwo, Erae zaczyna rozwijać nowe uczucia dla tak zwanego lekarza."

Jak to się mówi? Do trzech razy sztuka. Obiecuję, że to ostatnia pozycja o miłości damsko-damskiej. Romans rozłożył mnie na łopatki. Był bardzo dobrze rozpisany, słodki i nie mdły. Akcja powoli, poruszała się do przodu. Nie ciągnęła się. Doskonała fabuła.
You are My Lovely Dragon King
Opis:"Dumny i delikatny biały smok ukrywający się w ludzkim świecie niespodziewanie wpada w ostrą dziewczynę studiującą medycynę!"

Piękna historia z olbrzymią dawka humoru. Słodka historia pomiędzy dziewczyną, która twardo stąpa po ziemi i nie wierzy w zjawiska nadprzyrodzone, a smokiem, który przybrał ludzką formę. I jak przekonać lekarkę, że nie ma urojeń a tworzenia mityczne istnieją?
Feng Ni Tian Xia
Opis:"Feng Ni Tian Xia, co w tłumaczeniu po angielsku oznacza Phoenix przeciwko światu. Manhua jest napisana przez Lu Fei. Historia oparta jest na powieści Feng Ni Tian Xia."

Po raz ponownie mamy motyw reinkarnacji w innym świecie. Główna bohaterka na pewno nie jest ciepłą kluchą i nie da sobą pomiatać. Bardzo fajnie ukazana kreacja świata nadprzyrodzonego osadzonego w czasach starożytnych Chin. Dla wielbicieli akcji i walk.
Prince, Don't do this!
Opis:"Aby spełnić misję sprowadzenia pokoju na ziemię, Księżniczka Ujgurów pojedzie do Changan i poślubi księcia. Jej zadanie jest niezwykle trudne! Musi zwiększyć swój iloraz inteligencji, skończyć zadanie i spróbować zdobyć miłość przystojnego księcia!"

Bardzo przyjemny komis, którego akcja rozgrywa się w Starożytnych Chinach. Ładna, dobrze oddające emocje kreska. Dokładna. Prawidłowo poprowadzona fabuła. Nie zapominajmy o przemianie wewnętrznej głównych bohaterów.
Sound of Heaven
Opis:"Zwykłe młode dziewczyny, które widzą ludzkie serca, są zaproszone do przyłączenia się do popularnego zespołu. wpadając w piękną i głęboką pułapkę pełną możliwości i spisku, spotykają się przypadkiem z głosem, który otworzył drogę dziewczynom do kontrataku i stał się początkiem ich podróży!"

Tym razem jest to komiks, który tak na prawdę dopiero co rozpoczął swoją historie. Ładne oddanie historii z niewielką ilością komedii i jeszcze mniejszej ilości absurdu. Ale spodobała mi się. Jest taka prosta, wręcz niewinna. Idealna dla odstresowania się.
Zhiran Chenghun
Opis:"Pewna młoda dziewczyna gra w "prawdę lub wyzwanie" ze swoimi przyjaciółmi i zostaje wezwana do tego, by zapytać pierwszego mężczyznę, który wchodzi do baru, by dał jej swój pasek. Ten wieczór miał być jej wieczorem panieńskim po zawarciu umowy z jej przybraną matką. Okazało się, że jeśli zgodzi się na zaaranżowane małżeństwo, będzie mogła kontynuowałać naukę. Aby otrzymać swoją edukację, poświęca się, ale niewiele wie o tożsamości swojego narzeczonego."

Przepiękna historia. Pokazuje, że zarówno pomoc jak i miłość może przyjść z nieoczekiwanej strony. Dzięki niej możemy się także dowiedzieć, ze nie wszyscy nadają się do bycia rodzicami i jakie piekło mogą zgotować nam najbliżsi. Polecam z względu na ładną kreskę i dobrą fabułę.
Chunqing Yatou Huolala
Opis:"Po nocy picia przypadkowo spała z podstępnym Imperatorem Podziemia. Co robić? Uciekać! Dwa lata później jest damą windy w biznesie numer jeden w Chinach, ale zawsze jest prześladowana przez przystojnego kolegę."

Typowy komiks z kategorii "slap and kiss". Owszem historia brzmi abstrakcyjne, a główni bohaterowie nie są bez wad, ale w związku z tym, że przetłumaczonych na język angielski jest ponad 200 rozdziałów zdążyłam ich polubić. Chociaż początki były trudne. Ale historia się rozkręca. I tak mamy szalony byłe, psychiczne fanki i całe grono zamieszaniu wobec CEO, który jednocześnie jest bardzo groźnym gangsterem. Uwaga zawiera dużą ilość przemocy i wulgaryzmu. Nie dla nastolatków i osób o słabych nerwach.

A jakie jest Wasze ulubione manhw/manhuu? Czytacie tego typu komiksy?
Ps.Wszystkie opisy manhw/manhuu jak i grafiki je obrazujące nie są moją własności. Są to zdjęcia promujące.
ClaudiaMorningstar

25 komentarzy :

 1. Nie lubię koreańskiego.. ani języka, ani anime, ani jedzenia.. jakoś nigdy mnie tak do tego nie ciągnęło. Ale mają tak przecudowne komiksy, rysunki i te duże oczy, że tym to się fascynuje razy milion! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowe filmy na podstawie komiksów z krajowi azjatycjuch są bardzo fajne. Kiedy chodziłam do podstawówki oglądałam takie bajki. Leciały w Polonia 1. Nie ma już tej telewizji, ale kosmków nigdy nie czytałam.
  U mnie nowy post na blogu Moja Biblioteczka zapraszam;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. No niestety nie mój gatunek...
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 4. Tematyka jak dla mnie bardzo abstrakcyjna. O Korei wiem tylko tyle, ile dowiedziałam się od znajomej, która spędziła tam tydzień. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze podobały mi się w tych postaciach wielkie piękne oczy, czasem w filmach tylko gestykulacja zbyt żywa...

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę kiedyś przeczytać jedną z nich! Może znajdę nowe hobby :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tematyka nie dla mnie, jednak zawsze podobały mi się te postacie w komiksach :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz bardzo ciekawe hobby/pasje ❣️
  Moja to fotografia 📷

  https://jmzphotography.eu

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz absolutnie niesamowite zainteresowania:)))podziwiam:)))

  OdpowiedzUsuń
 10. wszystkie rysunki z tych komiksów są pełne uroku:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Sporo tego i mimo że to nie moja tematyka, to rysunki robią wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Witaj! Każda pasja rozwija. Podziwiam tematykę. Dawno temu widziałam filmy animowane z podobnymi postaciami (jak wspomniała jedna z poprzedniczek na Polonii1), oglądali je moi synowie, ja tylko z doskoku. Korea, ciekawy kraj, ale bardzo daleko. O ich historii i kulturze nie wiem chyba nic. Będę zaglądać tu. I cieszę się, że zaglądasz do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pozdrawiam cię, będę zaglądać. Na razie podziwiam tylko wielkookie śliczne buzie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Dawno już nie czytałam komiksów :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Przypomniały mi się czasy, gdy takich komiksów trochę czytałam... Tytuły, które wymieniłaś bardzo mnie zainteresowały, może uda mi się choć część z nich przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja jestem kompletnym laikiem w tym temacie ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. I've never read a Korean manhwa, but the ones you've described look so fascinating! And I love the pretty drawings!

  OdpowiedzUsuń
 18. moja kuzynka od fascynacji komiksami zaczęła, a skończyła na japonistyce i koreanistyce:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Takie komiksy to nie moja bajka, ale coraz bardziej myślę nad tym, żeby jednak dać im szansę. Może jednak mi się spodobają. :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Zawsze podobał mi się ten styl, chociaż malo o nim wiem☺

  OdpowiedzUsuń
 21. To nie moja bajka ale aż przyjemnie popatrzeć jak ktoś czymś się pasjonuje, tak naprawdę :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Zanim jeszcze zajęłam się scrapbookingiem, interesowałam się mangą i anime, z tamtego okresu mam kopę kawai, mang, jakieś VHS nawet i płyty,
  w liceum sporo malowałam -moje prace- nidgy nie poszły w świat, są schowane i leżą już tak z 15 lat albo lepiej, razem z resztą rzeczy z tego okresu

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka