Strony

sobota, 29 października 2022

3 dramy idealne na Halloween

Lubicie się bać? Bo ja bardzo. Gdy idę do kina to wybieram kino grozy (jeśli tylko jest dostępne). Sobotnia noc tuż przed Halloween to idealna pora na długi koreański maraton dramowy. Nie lubicie tego gatunku? Nic straconego. Łapcie polecane przeze mnie filmy o tej tematyce: 2022, 2021, 2019, 2017. 
The Guest

Dokonują się zbrodnie spowodowane przez tajemnicze moce. Szaman, ksiądz katolicki i detektyw walczą z tymi zbrodniami. Yoon Hwa-Pyung (Kim Dong-Wook) jest medium. Urodził się w rodzinie szamańskiej. Yoon Hwa-Pyung szuka opętanych przez złe duchy i próbuje je wypędzić. Choi Yoon (Kim Jae-Wook) jest katolickim księdzem. Jest cyniczny i opanowany. Nie lubi mieć relacji z innymi. Jest uznawany za swoje umiejętności jako egzorcysta. Detektywem jest Kang Kil-Young (Jung Eun-Chae). Nie wierzy w złe duchy ani egzorcyzmy, ale jej poglądy zmieniają się z powodu Choi Yoon i Yoon Hwa-Pyung.

The Gest to zdecydowanie nie drama dla osób uwielbiająca cukierkowe klimaty. Jest ona mroczna i krwawa z duchami i demonami na pierwszym miejscu. Zwróćcie uwagę na muzykę towarzyszącą tej dramie. Nienamolna, nadająca atmosferę. 
Strangers from hell

Niepokojące wydarzenia zakłócają życie początkującego autora kryminałów, który wprowadza się do budynku pełnego podejrzanych lokatorów.

Ludzki umysł jest przerażający. W odpowiednich warunkach może doprowadzić nas do granicy szaleństwa bądź sprawić, że zakochamy się w oprawcy. Yoon Jong Woo zamieszkuje w tanim lokum, których sąsiedztwo jest dość specyficzne a każde ma z ma własne dziwactwo. Czy to odpowiednie miejsce dla początkującego pisarza?
Hellbound

Pozaziemskie istoty wydają krwawe wyroki i wysyłają ziemian do piekła, przyczyniając się do powstania grupy wyznaniowej opartej na idei boskiej sprawiedliwości.

Motyw piekła i kary często wykorzystywany jest w filmografii. Hellbound również się nim posiłkuje, ale bardziej skupia się na fanatyzmie religijnym. Jak za jego pomocą można kontrolować nie tylko masę, a wręcz stado bezbronnych owieczek.

Ps. Wszystkie opisy dram jak i grafiki je obrazujące nie są moją własnością. Są to materiały promującą dany tytuł.
A Wy jak zamierzacie spędzić Halloween?
ClaudiaMorningstar

11 komentarzy :

 1. Ja właśnie jutro będę szukać czegoś ciekawego. Może skorzystam z Twoich propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Azjatyckie strachy to chyba nie na moje nerwy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za propozycje. Na Halloween zawsze musimy obejrzeć coś strasznego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. o! Dziękuje za inspiracje, moze uda mi sie zobaczyć któryś z powyższych tytułów, dawno nie ogladałam produkcji z dreszczykiem zwłaszcza azjatyckiej produkcji

  OdpowiedzUsuń
 5. Niespecjalnie lubię się bać :) ale...obejrzałam w życiu kilka horrorów. Podczas "strasznych" scen- zamykam oczy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię horrory, więc na pewno coś dla siebie wybiorę na dzisiejszy wieczór.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelacyjny materiał. Uwielbiam horrory

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja chyba nie jestem wielką fanką tego gatunku jakim jest horror 😆

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka