Strony

sobota, 1 października 2022

Dzisiaj studenci wracają na uczelnię, czyli koreańskie dramy, gdzie akcja dzieje się na studiach

1 października studenci wracają na uczelnie. Znów będą się uczyć w bibliotekach, imprezować w klubach a duża część z nich także pracować aby utrzymać się w obcym mieście. Ale wiadomo nie samymi książkami uczniowie żyją, więc przygotowałam listę 5- ciu dram, których akcja dzieje się na uniwersytecie. 
Law school

Surowy profesor prawa i jego ambitni studenci sprawdzają swoją wiedzę o sprawiedliwości w praktyce, gdy na ich prestiżowej uczelni dochodzi do makabrycznego zdarzenia.

Jeśli kochacie prawo i związane z nim zawiłości to pokochacie tą dramę. Chemia miedzy aktorami cudowna. To napięcie. Doskonale rozpisane postacie. Fenomenalna obsada. Kim Myung Min jako profesor rewelacyjny. Poruszający wiele problemów młodych ludzi. Mimo że jest to drama z tych powolnych to za sprawą licznych plot twistów niesamowicie wciąga i czeka się z niecierpliwością na kolejny odcinek.
Why her

Oh Soo Jae to najmłodsza partnerka w jednej z najbardziej prestiżowych kancelarii adwokackich w kraju. Kierując się swoimi obłudnymi zasadami i niekończącym się pragnieniem wygrywania, udowadnia, że ma wszystko, czego potrzeba, aby zostać jedną z najlepszych adwokatek. Gdy jedna z jej spraw przybiera nieoczekiwany obrót, Soo Jae jest zmuszona patrzeć, jak cała jej ciężka praca rozpada się na kawałki. Przez to zostaje zdegradowana w pracy i zmuszona do objęcia roli adiunkta w miejscowej uczelni na wydziale prawa. Tam poznaje Gong Chana, zdolnego studenta prawa. Czy wsparcie chłopaka i determinacja Soo Jae wystarczą, aby wróciła na szczyt?

To kolejna drama, której akcja dzieje się na wydziale prawa. Oh Soo Jae to wybitna prawniczka, mądra, silna, która wytorowała sobie na szczyt w męskim świecie. Why her to drama o jej życiu, wyborach i walce. Pokazuje, że wbrew pozorom nie wszyscy są równi w oczach sprawiedliwości, a często wygrywa ten co ma więcej pieniędzy czy koneksji. 
Police University

Impulsywny detektyw, który za karę musi odnaleźć się w roli profesora na uczelni, haker, który popełnia przestępstwo, żeby pomóc swojej rodzinie i na wskroś prawa dziewczyna, której pragnieniem jest stać na straży prawa — oto bohaterowie, których losy połączy Akademia Policyjna. Kang Sunho, który stracił rodziców, kiedy miał zaledwie dziesięć lat, wykorzystuje swoje genialne umiejętności hakerskie, próbując ukraść nielegalne fundusze z hazardu, aby zapłacić za operację raka swojego przybranego ojca. Pewnego dnia spotyka charyzmatyczną Oh Kanghee i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Postanawia iść na studia tam, gdzie ona. Jednak nie spodziewa się, że profesorem na tej uczelni będzie znany mu już detektyw, Yoo Dongman. Dodatkowo okazuje się, że profesor-detektyw i student-haker mają ze sobą o wiele więcej wspólnego, niż podejrzewali. Jak rozwiną się relacje bohaterów? Czy ktoś, kto popełni poważny błąd, jest w stanie się zmienić? Czy każdy zasługuje na drugą szansę? W jaki sposób bohaterom uda się wspólnie rozwiązywać zagadki kryminalne? To zabawna komedia ze wzruszającymi elementami i morałem, która na pewno niejednego urzeknie i rozbawi.

Teraz odchodzimy od wydziału prawa a przechodzimy do uniwersytetu, gdzie kadeci uczą się na policjantów. Powody wybrania tej ścieżki są na prawdę różne. Jedni wybrali ją dlatego, że była darmowa a inni z powodu dziewczyny. Jest to jedna z tych lekkich pozycji, nie porusza systemu jaki działa system policji w Korei a skupia się na relacjach międzyludzkich. Możemy znaleźć tutaj delikatny romans, siłę przyjaźni czy rodząca się więź oparta na szacunku pomiędzy uczniem a profesorem.
My Id is Gangam Beauty

Kang Mi Rae była niezbyt urodziwą dziewczyną, przez co stała się nieśmiała. Gdy chodziła do szkoły, wiele osób z tego powodu ją wyśmiewało i prześladowało. Obecnie Kang Mi Rae przeszła operację plastyczną i stała się piękną dziewczyną, jednakże jej nieśmiałość nie odeszła wraz z brzydotą. Dziewczyna zaczyna właśnie swój pierwszy rok na studiach, a wraz z nim powracają koszmary z przeszłości. Ludzie zaczynają nazywać ją “Pięknością z Gangnam”, które to określenie dotyczy kobiet, które stały się piękne wskutek operacji plastycznych. Na tę samą uczelnię uczęszcza Kyung Seok, który to nie ocenia ludzi po wyglądzie, a po ich charakterze. Wkrótce Kyung Seok zaczyna czuć coś do Kang Mi Rae.

Mi Rae to postać, którą pomimo zamknięcia w sobie da się lubić. To właśnie prześladowanie w przeszłości ją ukształtowało. Trudno się jej dziwić, że nie łatwo jej zaufać ludziom. Pokazuje, że łatwiej zmienić się z zewnątrz niż w wewnątrz. Potrzeba dużo czasu. A piękno nie jest wszystkim. Z My Id dowiemy się też o tej mrocznej stronie Korei, gdzie społeczeństwo kładzie duży nacisk na perfekcyjną twarz czy ciało a wszelkie odstępstwa od normy są potępiane.
Cheese in The Trap

Hong Seol i Yoo Jung uczęszczają do tego samego college'u, ale nie mogłyby się bardziej różnić. Hong Seol jest biedną, nielubianą studentką bez pieniędzy, podczas gdy Yoo Jung jest bogaty, lubiany, niezwykle inteligentny i popularny. Hong Seol chce po prostu spokojnie przejść przez studia, ale daje się wplątać we wszystko, w co wciągnie ją Yoo Jung. Czy Hong Seol zdoła się od tego uwolnić, czy nadal będzie jedyną osobą, która dostrzeże prawdziwe oblicze Yoo Junga?

Kim Go Eun jest piękną kobietą, ale w tej dramie wygląda jak rudy pudel. Oto przykład doskonałej charakteryzacji. I jak kolor włosów czy rodzaj fryzury potrafią zmienić człowieka. Między głównymi bohaterami nie ma gorącego romansu, ale przyjemnie się ogląda ich "walkę" pomiędzy sobą. Cheese in The Trap jest bardzo realistyczną dramą. Ukazuje życie studenckie z różnych stron, z chwilami szczęścia i radości jak ze smutnym wyścigiem o miejsce na dane zajęcia. 

Ps. Wszystkie opisy dram jak i grafiki je obrazujące nie są moją własnością. Są to materiały promującą dany tytuł.
Jakie są Wasze ulubione dramy, których akcja dzieje się na uniwersytecie?
ClaudiaMorningstar

11 komentarzy :

 1. O fajne propozycje ^^ słyszałam tylko o tej ostatniej ale może sobie coś obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym z chęcią wróciła na studia. Ciekawe propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tego typu filmów, więc niczego nie zaproponuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na własnej skórze zobaczyłam te minusy i życia w akademiku. Wszystko no prawie wszystko gineło, szczególnie jedzenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. wow - co za przegląd, nie oglądałam chyba nigdy tego typu filmów

  OdpowiedzUsuń
 6. oj ja nie oglądam seriali, tytuł który mi sie przypomniał nie dzieje sie na uczelni w całości ale jest tam moment to "Piętno" z Hopkinsem i Kiedman, dobry film, dość trudny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Podziwiam Cię za tą fascynację dramą :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie, że akcja dzieje się na wydziale prawa <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak się człowiek zacznie w coś wgryzać to dopiero może zobaczyć jak ludzki umysł ma nieograniczone możliwości w tworzeniu fabuł. :) Ciekawe propozycje.

  Mam różne inne zespoły do polecenia na przyszłość, może jakiś będzie też dla Ciebie do posłuchania. :)

  Zgadzam się. Już chyba Szekspir pisał o tym, że świat to teatr i my jesteśmy jak aktorzy na scenie życia.

  Pozdrawiam!
  https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe propozycje, szczególnie ta pierwsza. Będę ją miała na uwadze przy wyborze filmu na piątkowy wieczór!
  Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Raczej nie moja bajka, ale warto wiedzieć. Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka