Strony

poniedziałek, 28 października 2019

3 azjatyckie kultowe horrory na Hallowen wersja 2019

Lubię Halloween. Nie obchodzę tego święta jakoś szczególnie. W związku z tym, że dzień później jeżdżę na groby zwykle nie chodzę na imprezy tematyczne a ten dzień spędzam go przed telewizorem z tematycznymi smakołykami. Lubię horrory, więc postanowiłam po raz kolejny zrobić listę z trzema propozycjami filmów, które warto obejrzeć nie tylko w "Święto Duchów," zestawienie, które polecałam niecałe dwa lata temu możecie zobaczyć tutaj.  
The Eye 2

Joey Cheng została rzucona przez swojego chłopaka z Hong Kongu Sama, przez co stara się popełnić samobójstwo, jednak nieskutecznie. Gdy dowiaduje się, że jest w ciąży, postanawia zostać przy życiu. Jednak po próbie samobójstwa Joey widzi duchy. 

Bardzo dobra fabuła. Doskonała gra aktorska "Joey". Doskonała scena na przystanku autobusowym, gdzie główna bohaterka spotyka się duchem matki i syna. Plus za wykorzystywanie charakterystycznego motywu reinkarnacji. Jestem pewna, że The Eye 2 spodoba się miłośnikom horroru, który czerpie z thrillera oraz dramatu.
Wiolonczela

Mi-ju, spokojna nauczycielka muzyki przeżyła makabryczny wypadek samochodowy, w którym zginęła jej najlepsza przyjaciółka. Wspomnienia tego wydarzenia zamiast z czasem blaknąć powracają i uporządkowane życie młodej kobiety zamienia się w koszmar. Co gorsza wygląda na to, że mroczna i zła siła obrała jej rodzinę za swój cel. Dopóki Mi-ju nie znajdzie sposobu, żeby ją powstrzymać, nikt nie jest bezpieczny...

Dobry horror z elementami dramatu z wiolonczelą w roli głównej. Ciekawa fabuła, kilka dobrych zwrotów akcji a zakończenie na prawdę robi wrażenie. Film o dziwo z bardzo dobrym i jasnym przesłaniem. 
 Bloody Reunion

Pani Park to była nauczycielka, która jest schorowana i porusza się na wózku inwalidzkim. W pustym domu położonym nad brzegiem morza, pomaga jej dawna uczennica Mi-ja, która po śmierci swojej matki została przygarnięta przez panią Park. Kobiety zaczynają się szykować do wizyty byłych uczniów Pani Park. Zjawia się Se-ho wraz z narzeczoną Eun-young, buntowniczy Myung-ho i sympatyczny, utykający na nogę Dal-bong, seksowna Sun-hee oraz nieśmiały, zamknięty w sobie Jung-won. Powitaniom nie ma konca, wszyscy wspominają szkolne czasy. Jednak w miarę upływu czasu, klimat staje się nieprzyjemny i kłopotliwy. Okazuje się, że Pani Park nie była dobrą nauczycielką, a jej uczniowie nie przybyli tylko w odwiedziny.

Typowy slasher w wersji azjatyckiej bez wątków paranormalnych. Na pewno mogę go polecić fanom gore, krwi oraz wymyślnych scen tortur.. Dobra gra aktorska i spójnie poprowadzona historia. Jest mniej schematyczny niż amerykańskie wersje tego gatunku. Zakończenie dość zaskakujące, co myślę, że jest normą w południowo-azjatyckich horrorach.

Planujecie coś szczególnego w Halloween? Czy spędzicie ten dzień klasycznie przed telewizorem?
ClaudiaMorningstar

19 komentarzy :

 1. Nie znam żadnego z tych filmów :)
  Ja nie obchodzę halloween, więc u mnie będzie zwyczajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie obchodzę Halloween, ale horrory lubię oglądać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja właśnie planuję seans kinowy z mężem. Dzięki za propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie obchodzę tego, horrorów też nie oglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie obchodzę tego święta, jednak myślę że w tym roku obejrzę któryś z tych horrorów-"The Eye 2 " mnie najbardziej zaciekawiło 😀
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam szczerze, że mnie ogólnie filmy azjatyckie jakoś przerażają. A jak dodasz do tego duchy, upiory i tortury... no, mieszanka wybuchowa!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O nie tylko nie horrory. Nie znoszę horrorów :D Na halloween nic nie planuje

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja niestety nie mogę oglądać horrorów... Jeśli już to robię, to przez pół filmu mam głowę w poduszce. Za to lubię je czytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Widziałam tylko 'The eye 2' - z tego co pamiętam to było mega straszne więc rzeczywiście wręcz idealne nadaje się na Hallowen... o ile ktoś lubi się bać :D

  Sakurakotoo ❀ ❀ ❀

  OdpowiedzUsuń
 10. Ostatnio wolę horrory w wersji książkowej :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja w tym roku w halloween jakoś tak postawiłam na alkohol :P ale spokojnie lubię horrory więc nawet w zwykły dzień mogę nadrobić =, chętnie obejrzę coś z klimatem a propozycje są całkiem zacne ^^

  OdpowiedzUsuń
 12. Nawet nie czytam - nie oglądam horrorów. xD

  OdpowiedzUsuń
 13. Chyba nigdy nie oglądałam azjatyckiego horroru :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Hi Selina  i am Montoya Jazhel from the philiphines ,i was in a big problem in my marital life so i read your testimony on how Dr Ikhide help you get your husband back and i said i will give it a try and i contacted the Dr Ikhide to help me and he promised to help me get my problem solved. now am so happy with my life because all my problems are over. Thanks to the great Dr Ikhide for the help and Thanks to you Selina.

  You can reach him with this email:- dr.ikhide@gmail.com and i promise he will not disappoint you.  I AM SO HAPPY…… remember here is his email:- dr.ikhide@gmail.com  Kumusta Selina  ako si Montoya Jazhel mula sa pilipinas, ako ay nasa malaking problema sa aking buhay sa pag-aasawa kaya nabasa ko ang iyong patotoo sa kung paano tulungan si Dr Ikhide na maibalik ang iyong asawa at sinabi kong susubukan ko ito at makipag-ugnay sa Dr Ikhide upang matulungan ako at nangako siyang tulungan ako na malulutas ang aking problema. ngayon masaya ako sa aking buhay dahil ang lahat ng aking mga problema ay tapos na. Salamat sa mahusay na Dr Ikhide para sa tulong at Salamat sa iyo Selina.

  Maabot mo siya sa email na ito: - dr.ikhide@gmail.com at ipinapangako ko na hindi ka niya bibiguin.  AKO KAYA NAKAKITA …… tandaan dito ay ang kanyang email: - dr.ikhide@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka