Strony

środa, 31 lipca 2019

Top japońskich dram, które widziałam w 2018 r.

Mimo wcześniejszych zapewnień dzisiejsza lista polecanych dram nie będzie podzielona na dwie części. Okazało się, że widziałam wystarczającej ilości japońskich seriali, aby podzielić spis. Z drugiej jednak strony nie warto polecać czegoś na chama, bo nie oto tutaj chodzi. Prawda?
Ouroboros

Dwaj przyjaciele z dzieciństwa: młody detektyw i członek yakuzy szukają osób odpowiedzialnych za śmierć ich nauczycielki.

Cóż mogę o niej powiedzieć? Jestem zakochana w tej dramie. Autorstwo miazga. Bardzo lubię głównych aktorów, więc również w tym serialu miałam okazję podziwiać ich kunszt aktorski. Bardzo dobrze wykreowane postawie. Ich mimika, ruchy, coś niesamowitego. Sama historia bardzo mi się podobała. Pokazuje, że zemsta najlepiej smakuje na zimno, a odwet za krzywdy może przyjść w każdej chwili. Na podstawie doskonałej mangi Ouroboros autorstwa Kanzaki Yuuka. 
Tsumi to Batsu: A Falsified Romance
Tachi Miroku to zamknięty w sobie chłopak, który nie lubi zadawać się z ludźmi. Jego marzeniem jest zostać pisarzem. Jednak pewnego dnia w jego głowie rodzi się szatański plan – chce zabić pewną młodą dziewczynę, która zajmuje się prostytucją. Powód jest prosty – według niego takie osoby nie są potrzebne światu, bo są jak chwasty, które trzeba wyrwać…

Przyznam się, że biorąc się za ten serial nie znałam zupełnie aktorów, ale myślę, że dali radę. Podobała mi się historia, prosta, a jednocześnie skomplikowana. Pokazuje, że człowiek może zrobić wszystko aby spełnić swoje marzenia. Nie ważne jakby złe i niemoralne to by nie było. Z drugiej strony drama ukazuje nam, że każda akcja jest poprzednikiem reakcji i za wszystko trzeba zapłacić określoną cenę. Nic nie jest za darmo na tym świecie.Na podstawie mangi Crime and Punishment:  A Falsified Romance napisanej i narysowanej przez Naoyuki Ochiai.
Sasaki Fusai no Jingi Naki Tatakai

Sasaki Norimichi i jego żona Ritsuko to dwójka prawników z różnymi osobowościami, są małżeństwem od 3 lat. Niestety różnica charakterów doprowadza ich na drogę sądową mającą doprowadzić do rozwodu. Bohaterowie będą reprezentować się nawzajem w dosyć rozrywkowy sposób...

Stara drama, która powstała w 2008 roku. Jest to także praktycznie jedyna komedia w tym zestawieniu. Zwykle oglądając komedie romantyczne mamy randki, a punktem kulminacyjnym jest scena ślubu i wesela. Tutaj natomiast początkiem jest rozwód po trzech latach małżeństwa. Ciekawy zabieg, który pokazuje, że tak na prawdę na ratowanie związku nigdy nie jest za późno. Doczekała się koreańskiego remake pt."I can't lose."
Kagi no Kakatta Heya

Pracownik firmy ochroniarskiej rozwiązuje zagadki, związane z przestępstwami w zamkniętych pomieszczeniach. Jego hobby sprawia, że często odkrywa, jak włamywacz dostał się do zamkniętego pomieszczenia i wyszedł. Ponieważ ma obsesję na punkcie kluczy, kłódek i zabezpieczeń, jest idealny do tej pracy - jak sam twierdzi "Nie ma zamka, którego nie da się złamać". Na pierwszy rzut oka wygląda na spokojnego i zrównoważonego, ale czasie rozwiązywania zagadek często go ponosi.

Enomoto Kei ma po prostu fioła na punkcie zagadek. Tak zostaje przedstawiona postać w serialu. Aktorsko kupiła mnie. Historie przestawione ciekawie i co najważniejsze logicznie. Mimo że w każdym odcinku popełnione jest morderstwo a główni bohaterowie dochodzą krok po kroku jak do tego doszło to serial nie nudzi się ani nie dłuży. Nie jest także krwawy. Podobała mi się także ścieżka dźwiękowa, techno wyjątkowo pasowało do otoczki.  
Border


Wskutek postrzału w głowę detektyw Ango zaczyna widzieć duchy zmarłych. Mężczyzna wykorzystuje nabytą umiejętność do odnajdywania sprawców kolejnych zabójstw.

Zwarta, dobra fabuła i świetna muzyka, a zakończenie doskonałe. Bardzo lubię takie niejednoznacznie postacie, które do samego końca nie wiadomo czy są dobre czy złe. Pokazuje, że ludzie od samego początku są niewinni i mają tzw."czystką kartkę," a nasze wybory nas kształtują. Bo przecież nie może być tak, że od narodzin jesteśmy źli.
Sennyu Tantei Tokage


Tokage , dzięki dobrej sprawności fizycznej i fotograficznej pamięci, rozwiązuje najtrudniejsze sprawy. Niestety, przez fatalny błąd, ginie jego partner. Sam Tokage przeżywa, ale obarcza się winą za ten wypadek i składa rezygnację. Zaczyna pracę w agencji detektywistycznej, jednak policja wciąż nalega, by do nich wrócił. Zaczyna pracować jako tajniak i zajmuje się wcześniej nie rozwiązanymi sprawami.Były policjant jest człowiekiem, z którym ciężko współpracować. Nie budzi on zaufania wśród innych ludzi. Asystentką Tokage zostaje urocza Mochizuki Kaori, córka bardzo wpływowej rodziny. Rywalem Tokage jest Terajim Shuji będący jego przeciwieństwem. Mężczyzna nie może zapomnieć tego, że przez Tokage stracił on zaufanego przełożonego.

Drama typu mystery z odrobiną humoru z aktorem, którego bardzo lubię. Uważam, że ma zarówno talent jak i wygląd. Z obu umie korzystać. Dobrze rozpisana historia, a na kolejne odcinki czeka się z niecierpliwością. Czego chcieć więcej?
Rinsho Hanzai Gakusha Himura Hideo no Suiri

Hideo Himura jest kryminologiem, a jego przyjaciel, Alice Arisugawa - autorem powieści kryminalnych. Obydwaj współpracują razem, by rozwiązać zagadkowe sprawy.

Przyznam się, że po tą dramę sięgnęłam ze względu na plakaty, które moim zdaniem były po prostu bajeczne. Bardzo podobało mi się połączenie czerwieni z różami. Tworzyło to iście baśniowy klimat.  Relacja pomiędzy głównymi bohaterami podoba mi się, widać pomiędzy nimi "chemię,"przypomina mi tą pomiędzy Holmesem a Watsonem. Ich aktorstwo było fenomenalne.  Krótka japońska drama, którą z całego serca mogę polecić tym, którzy lubię nieskomplikowane zagadki.
Death Game Park

Z niewiadomych przyczyn różni młodzi ludzie zostali zebrani w pewnym pomieszczeniu i zmuszeni do "Death Game". Nie będąc w stanie wezwać żadnej pomocy, muszą zacząć walczyć o przetrwanie i szukać drogi ucieczki.

Japoński mniej krwawy odpowiednik "Piły." Dobry serial akcji z skomplikowanymi postaciami i dobrą fabułą. Bardzo podobały mi się zagadki i sposób ich rozwiązania.
Gakko no Kaidan

Haruna Tsubame to niepozorna, spokojna licealistka, wrażliwa na nastroje innych ludzi. Pewnego dnia zostaje zmuszona do zostania przewodniczącą samorządu uczniowskiego. Wkrótce poznaje chłopaka Shizukui Kei, genialnego autora przemówień. Z jego pomocą Tsubame rozpoczyna rewolucję w swojej szkole pełnej absurdu i niezadowolenia...

Jedna z najlepszych szkolnych dram. Z moją ulubioną japońską aktorką młodego pokolenia, Suzu Hirose. Pokazuje, że każdy może się zmienić na lepsze, ewoluować. Z pomocą innych lub bez. Postać Tsubame wydawała się bardzo prawdziwa, a jej zachowanie przeobrażenie wyszło w sposób naturalny..
Kakegurui

Yumeko Jabami zapisuje się do prywatnej szkoły Hyakkaou, gdzie uczniowie są oceniani według wygranych z gier hazardowych, a tych na szczycie czekają sława i pieniądze.

Kakegurui uwielbiam zarówno w formie dwu sezonowego anime jak i mangi. Gdy dowiedziałam się, że ma wyjść tzw."live action"  to nie mogłam się doczekać. I wiecie co? Nie zawiodłam się. Ta drama jest prosta, zabawna i identyczna jak pierwowzór. Polecam wszystkim, którzy szukają specyficznego humoru z mang. Tu z pewnością go znajdziecie!

A jakie są Wasze ulubione japońskie dramy?

Dla zainteresowanych części zamykające rok 2018: top koreańskich dram cz.1, top koreańskich dram część. 2 oraz części zamykające rok 2017: ogólne podsumowanie rokutop japońskich dramtop koreańskich dram cz.1top koreańskich dram cz.2top chińskich dramtop animetop mang cz.1top mang cz.2 i oczywiście top manhua cz.1 i top manhua cz.2. Więc jeżeli potrzebujecie więcej propozycji do obejrzenia to serdecznie zapraszam.

Ps. Wszystkie opisy dram jak i grafiki je obrazujące nie są moją własnością. Są to materiały promującą daną dramę. 
ClaudiaMorningstar

18 komentarzy :

  1. Border kocham (i czekam na drugą część, liczę, że nagrają ją przed moimi 80tymi urodzinami :D), Ouroboros <3. Ja generalnie lubię dramy, w których gra Shun Oguri.
    Z komediowych (z typowo japońskim humorem) lubię też Atashinchi no Danshi, może Ci się spodoba.

    OdpowiedzUsuń
  2. No niestety nie moje klimaty, zupełnie nie oglądam tego typu filmów :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie śledzę więc nie jestewm w temacie dram. :/

    OdpowiedzUsuń
  4. You have a wonderful blog! The topics you write about are very close to me. Thank you for sharing your thoughts!

    I follow you through GFC! If you want, go to my blog :)

    MY NEW POST: BAG OF YOUR DREAMS ♥♥♥

    OdpowiedzUsuń
  5. Moja siostrzenica jest fanką japońskiego kina i wszystkiego co z tym krajem związane:)
    Nawet spełniła swoje marzenie i wyjechała do Japonii:))

    OdpowiedzUsuń
  6. Żadnego z nich nie widziałam.

    OdpowiedzUsuń
  7. Póki co tylko o nich słyszałam, choć raczej obiło mi się o uszy o koreańskich, a o japońskich nie :P Czas w końcu coś obaczyć :P

    OdpowiedzUsuń
  8. O żadnym nigdy nie słyszałam. Nie są to moje klimaty.

    OdpowiedzUsuń
  9. Nie znam, tak jak Iwona nie oglądam :)

    OdpowiedzUsuń
  10. O kurcze, mam spore braki bo nie widziałam ani jednej z tych które przedstawiłaś :D

    Sakurakotoo ❀ ❀ ❀

    OdpowiedzUsuń
  11. Mam ogromny dystans do japońskich dram, bo wydają mi się dość sztuczne w stosunku do koreańskich czy chińskich. Tak się zastanawiałam czy nie obejrzeć Kakegurui, bo anime bardzo mi się podobało i chyba mnie przekonałaś.
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja własnie tak myślę o chińskich w stosunku do koreańskich i japońskich :D

      Usuń
  12. Jak dla mnie to nowość. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  13. Hi,
    I follow you on gfc 169, follow back? :)

    https://insandfashion.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  14. I znów zupełnie obce mi produkcje. ;)

    OdpowiedzUsuń
  15. Uwielbiam japońskie dramy/filmy i choć cześciej oglądam te historyczne kilka z tych wydaje mi się ciekawych więc kiedyś na pewno obejrzę :)

    OdpowiedzUsuń
  16. Czy gdzieś te filmy można obejrzeć z tłumaczeniem na polski ?

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka