Strony

środa, 15 grudnia 2021

TUDO Bubble Tea, czyli gdzie na herbatę w Berlinie

Wracając z berlińskiego jarmarku zachciało mi się pić. Po przedyskutowaniu możliwości postanowiłyśmy wejść do lokalu z bubble tea. Łatwo do niego trafić, ponieważ znajduje się przy ulicy, dużego parkingu dla aut i autokarów oraz wejścia do Zoo. Swoją drogą muszę tam pojechać na wiosnę, ponieważ dowiedziałam się, że mają tam niedźwiedzia polarnego oraz pandę wielką. A dotychczas nie udało mi się widzieć tych zwierząt na żywo. 
Zamówiłam dwa rodzaje. Pierwszym z nich był Tudo Rainbow (5.5 Euro) niezwykle kolorowy napój z truskawką, sokiem pomarańczowym, curacao oraz chią. Wizualnie bardzo podobają mi się warstwy. Pierwszy raz spotkałam się z takim rozwiązaniem, w Polsce zazwyczaj są jednolite. Po wymieszaniu powstaje słodka, delikatna mieszanka, która dzięki sokowi nie jest za słodka. Nie jest chemiczna smaku. A dodatki są jędrne i nie za twarde. Drugim z nich był Taro coconut milk tea z tapioką i żelkami (5.5 Euro). Jak wiecie uwielbiam fioletowego ziemniaka, więc nic dziwnego, że się na niego zdecydowałam. W tym przypadku koktajl nie był za słodki,  trochę gorzki a kokos praktycznie był niewyczuwalny. Posmak delikatny, niechemiczny. Żelki i tapioka bardzo smaczne.
Obsługa miła i mówiąca po angielsku, więc bez problemu zamówiłam herbaty. Czas wydania bardzo szybki. Wnętrze małe, ale funkcjonalne. Za sprawą neonów i dodatków dość instagramowe.  Tudo mieści się w PHO-Noodlebar, gdzie muszę wpaść następnym razem podczas mojego pobytu w Berlinie. Tym razem mi się nie udało.
ClaudiaMorningstar

7 komentarzy :

 1. W Berlinie jeszcze nigdy nie byłam. Ale chętnie się tam kiedyś wybiorę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie piłam takiej herbaty i nie byłam w Berlinie 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze miło trochę niespodziewanie znaleźć takie miejsce ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super herbatka kochana. Pozdrawiam 😘

  OdpowiedzUsuń
 5. To prawda, to bardzo fotogeniczne miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam kuchnię azjatycką i mogłabym te rzeczy jeść dosłownie cały dzień, codziennie https://www.instagram.com/p/CWIePRWA_CQ/

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka