Strony

poniedziałek, 9 sierpnia 2021

Likwidator Kim Un Su

Likwidator to słynne dzieło autorstwa Kim Un-Su, koreańskiego pisarza. Twórca takich książek jak "Hot Blood", "Jab" czy "The Cabinet." W Polsce został wydany tylko jeden tytuł jakim jest "Likwidator".  Premiera tej książki odbiła się szerokim echem w świecie książki. W końcu rzadko wydają thrillery koreańskich twórców. Zazwyczaj są to powieści brytyjskich, amerykańskich czy skandynawskich twórców.
Opis wydawnictwa: “Likwidator” to wciągająca powieść z Seulem w tle. Wszystko dzieje się w alternatywnej rzeczywistości, którą rządzą pewne niepisane zasady. Mocodawcy zlecają rozmaite morderstwa. Jako patroni, działają pod przykrywką i nikt do końca nie wie, kim są ani jakie cele im przyświecają. To oni pociągają za sznurki, natomiast poszczególne zlecenia wykonują wyzuci z uczuć zabójcy.

Dane techniczne: 416 stron, wydawnictwo Akurat, cena 42,90zł (Empik/Złote Tarasy).
 
Intryga interesująca. Czarnego humoru się tutaj nie doczekałam. Grozy też nie było. Zabójstwa były spokojne, nie ma tutaj miejsca na długie opisy przebiegu zbrodni.Postacie bardzo dobrze rozpisane, zarówno postać Resenga jak i Trzech Sióstr mają swój charakter, bez problemu możemy się z nimi utożsamić. Jest to specyficzna pozycja, dobra intryga ale nie jest to styl skandynawskich kryminałów. Jest to coś innego, z czym przyznam się spotkałam się po raz pierwszy. Autor stworzył swój własny niepowtarzalny klimat. Książkę czyta się bardzo szybko, jest napisana prostym językiem. Była tak interesująca, że przeczytałam ją w jeden wieczór. Jest dobrze zredagowana, nie ma błędów stylistycznych czy ortograficznych, a czcionka "nie skacze". No i przyznaje się, że bardzo podoba mi się okładka. Jest prosta i intrygująca.  Zapada w pamięć.

Znacie koreańskich pisarzy? Jaki jest Wasz ulubiony tytuł?
ClaudiaMorningstar

17 komentarzy :

 1. To przywilej dzielić się tym cudownym świadectwem ze światem. To jest Beth Walters z Anglii. Mój mąż rozwiódł się ze mną 4 miesiące temu i miałam wyrzuty sumienia, bo nie wiedziałam, co zrobić, żeby zmienić problemy męża. Szukałem w Internecie pomocy, jak uzyskać pomoc w moim małżeństwie i odkryłem wspaniałych świadków zaklęcia miłości wight, które było progresywne dzięki swoim zaklęciom. Skontaktowałem się z nim i dr Wight powiedział mi, że przygotuje dla mnie zaklęcie, które sprowadzi mojego męża z powrotem. Byłem sceptyczny, ale nie miałem innego wyjścia, jak z nim pracować. 2 dni później mąż wezwał mnie od tego dnia do domu i do tej pory żyłam spokojnie. Wrócił teraz z tak wielką miłością i troską. Dziś z radością ogłaszam wam wszystkim, że ten gracz zaklęć ma moc przywracania kochanków, a najbardziej zaskakujące jest to, że nasza miłość jest teraz bardzo silna, każdy dzień jest szczęściem i radością. i nie ma nic lepszego niż przebywanie z mężczyzną, którego kochasz. Polecam Dr.Wight każdemu, kto potrzebuje pomocy. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, skontaktuj się z Dr.Wight, gwarantuję w 100%, że Ci pomoże!!.
  E-mail: wightmagicmaster@gmail.com

  WhatsApp:+17168691327

  OdpowiedzUsuń
 2. W ogóle nie kojarzę koreańskiej literatury...

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, że jestem zainteresowana. Od niedawna lubię takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że ta pozycja by mnie nie powała niestety.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam niestety koreańskich pisarzy. Jak kiedyś będę miała okazję, to chętnie sięgnę :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. oj nie znam żadnej książki tego koreańskiego nurtu literackiego:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zainteresował mnie ten niepowtarzalny klimat książki - chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa pozycja.
  Chyba do tej pory nie czytałam koreańskiej literatury.
  Czas to zmienić! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam jeszcze o tym tytule, a brzmi ciekawie. Lubię oglądać koreańskie dramy, ale nie znalazłam jeszcze mojej ulubionej książki jakiego koreańskiego autora :)

  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 10. Szkoda, że żadnej grozy tutaj nie uświadczymy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie kojarzę jej, a lubię thrillery.

  OdpowiedzUsuń
 12. super, że nowy dział - książkowy - trafił na blog :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka